ERKEN HABER - Saadet Partisi, sosyal medya hesabından paylaştığı "Bugün Erdoğan genç olsaydı" içerikli video gündem oldu.

#Empati hashtagi ile paylaşılan animasyon video, içeriğinde Ekonomist olarak Erdoğan'ın hangi işleri kabul edebileceğini gündeme getiriyor. 

Videonun seslendirmesi şöyle:

"Recep Tayyip Erdoğan, kendisi bugün ünversiteden mezun yeni bir genç olsaydı, bu genç olsaydı nerede ve nasıl bir iş bulabilirdi, hangi işte çalışmaya razı olurdu, kaç lira maaşı kabullenirdi.?

Her fırsatta "ben ekonomistim" diyor Sayın Erdoğan. bu genç ekonomist motokurye veya kasiyer olarak çalışmayı kabul eder miydi? Hiç karşılığında her şeyi yaptıran bu düzende imkanı olsa acaba Sayın Erdoğan yurt dışına gitmeyi düşünür müydü? Girmiş olduğu sınavda derece yapmasına rağmen torpille hakkı yenseydi acaba ne hissederdi?

Şentop: Başörtüsü özgürlüğü bir kanunla tanınırsa, başkası bu kanunu yasak hale getirebilir Şentop: Başörtüsü özgürlüğü bir kanunla tanınırsa, başkası bu kanunu yasak hale getirebilir

Kendisi "Bir de utanmadan sıkılmadan diyolar ki işsizlik var, ne işsizliği ya. Yeter ki iş istesin vatandaş iş, iş çok." dediğini duysaydı ne hisederdi? 

Eminim çok şey söylemek isterdi fakat tutuklanma korkusuyla büyük ihtimalle onu da söyleyemez içine atardı."