ERKEN HABER - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın EYT düzenlemesi hakkında yaptığı açıklamanın ardından bu sabah saatlerinden itibaren SGK önlerinde EYT kuyruğu oluştu. EYT'den yararlanmak isteyen vatandaşlar, prim gün sayısını öğrenmek için SGK önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 

1

SGK ÖNÜNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Emeklilik hayali kuran milyonlarca vatandaş, yapılan açıklama sonrası sabahın erken saatlerinde prim günlerini hesaplatmak için SGK binaları önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

2

Bağcılar SGK önünde oluşan EYT kuyruğu da havadan görüntülendi.

"KUYRUK 1 KİLOMETREYE YAKIN. ÇOK MUTLU OLDUK SEVİNDİK"

Asker borçlanması için geldiğini söyleyen bir vatandaş, “EYT için bekliyorum. Benim 25 yılım dolmadığı için 1 yılım var. Askerliğimi ödemek istiyorum. O yüzden bu sıradayım. Bir saatir bekliyorum. Kuyruk 1 kilometreye yakın. Çok mutlu olduk sevindik. Cumhurbaşkanıma teşekkür ediyorum” dedi.

3

"DOĞUM BORÇLANMASI YAPARSAM TUTUYOR"

Doğum borçlanması için geldiğini belirten bir vatandaş, “ Doğum borçlanması yapacağız. Doğum borçlanması yaparsam tutuyor. Olmazsa benim 32 yıldır girişim var. Herkesin yararına inşallah daha da iyi olur” ifadelerini kullandı.

4

Depremde ölü sayısı 3 bin 703'e yükseldi Depremde ölü sayısı 3 bin 703'e yükseldi

İzmir'de de benzer görüntüler vardı. EYT ilgili yapılan açıklama sonrası vatandaşlar, borçlanma ve prim gün sayısı hesaplaması için Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) gelmeye başladı. Sıranın kendisine gelmesini bekleyenler, görevlilere borçlanma ve emeklilikle ilgili sorular sordu, bazıları da dilekçe verdi.