Hadise'den Murda ve Ebru Gündeş dedikodularına yanıt Hadise'den Murda ve Ebru Gündeş dedikodularına yanıt

ERKEN HABER - 20 Temmuz 1973'te 32 yaşındayken hayatını kaybeden dünyaca ünlü Hollywood yıldızı ve dövüş sanatları ustası Bruce Lee'nin ölümünün arkasındaki gizem aralandı. Yaklaşık 50 yıl sonra ortaya çıkan gerçek herkesi şaşırttı.

20 Temmuz 1973'te 32 yaşındayken Hong Kong'da hayatını kaybeden efsanevi dövüş ustası ve Hollywood aktörü, Bruce Lee'nin ölümünün arkasındaki gizem aralandı.

Bruce Lee'nin gerçek ölüm nedeni ortaya çıktı

Henüz 32 yaşındayken hayatını kaybeden Bruce Lee'nin ölümünün ardından ünlü oyuncuya otopsi yapan doktorlar, Bruce Lee'nin beyin şişmesi nedeniyle hayatını kaybettiğini ve buna da Equagesic adlı ağrı kesiciyi kullanmasının neden olduğunu göstermişti. Yaklaşık 50 yıl sonra ortaya çıkan gerçek herkesi şaşırttı.

Ünlü oyuncunun ölümü hakkında yapılan araştırmalar Hollywood efsanesi Lee’nin hiponatremiden ölmüş olabileceğini ortaya koydu.

"ÇOK FAZLA SU İÇMEKTEN ÖLDÜ"

Klinik Böbrek Dergisi’nde uzmanlardan oluşan bir ekip, “Başka bir deyişle, böbreğin fazla suyu atamamasının Bruce Lee’yi öldürdüğünü düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

HİPONATREMİ ŞÜPHESİ

Priscila Villalvazo, Raul Fernandez-Prado ve Maria Dolores Sánchez Niño gibi böbrek hastalıkları uzmanlarının imza attığı araştırmada, beyin ödeminin sebebinin kandaki sodyum konsantrasyonunda azalma (hiponatremi) olabileceği belirtildi.

ÖLDÜĞÜNDE BEYİN AĞIRLIĞI NORMALDEN FAZLAYDI

Bruce Lee'nin ölümünü araştıran doktorlar, Lee’nin ölmeden önce esrar ve su içtiğini göz önüne aldığında tükettiği suyun böbrekleri için fazla gelmiş olabileceğini söylerken bu durumun ise beyinde ödeme neden olduğu vurguladı.

Doktorlar ayrıca beyin ödemi, kandaki sodyum yoğunluğundaki azalmayla ilişkilendirdi. Ünlü aktörün, hayatını kaybettiğinde beyni bin 400 gram olması gerekirken bin 575 gram gelmişti.

EŞİNDEN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

Lee’nin eşi Linda Lee Cadwell, 20 Temmuz 1973'te hayatını kaybeden ünlü aktörün ölümüne kadar sıvı bazlı bir havuç ve elma suyu diyeti yaptığını açıkladı. Bu açıklamanın da uzmanların teorisini destekler nitelikte olması dikkat çekti.

Uzmanlar, araştırma sonucu, ‘Bruce Lee’nin belirli bir böbrek fonksiyon bozukluğu biçiminden öldüğü’ üzerinde durduklarını açıkladı.

Bu sonuçlar, Lee’nin ölümünün 50 yıllık gizemi çözmüş gibi görünse de halen bazı kişiler onun Çinli gangsterler tarafından öldürüldüğünü hatta kıskanç bir sevgili tarafından zehirlendiğini savunuyor. Güneş ve sıcak çarpmasından öldüğü de teoriler arasında yer alıyor.