ERKEN HABER - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 6 yaşındaki çocuğa cinsel istismar konusunda konuştu. Bozdağ, çocuk istismarının ne hukuken ne de ahlaken kabul edilemeyeceğini söyledi. 

HUKUK VE AHLAKTA YERİ YOK

Adalet Bakanı Bozdağ, 6 yaşındaki çocuğa istismar davası için "Çocukların cinsel istismarı bizim ceza kanunumuzda suç olduğu gibi ahlakımız bakımından da kabul edilemez'' dedi. Bakan Bozdağ, ''Çocuklarımızın örselenmemesi için en üst düzeyde her türlü tedbiri almak bizim görevimizdir" ifadelerini kullandı.

BOZDAĞ: İMAMOĞLU İÇİN KESİNLEŞMİŞ BİR CEZA YOK

Adalet Bakanı Bozdağ, İmamoğlu'na verilen ceza ile ilgili "Sayın İmamoğlu hakkında verilmiş kesinleşmiş ne hapis ne de siyasi yasak vardır. Algı oluşturmak doğru değildir" ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Bozdağ, YSK üyelerine hakaret iddiasıyla görülen davada 2 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki karara ilişkin açıklama yaptı. 

Bozdağ, "Verilen ilk derece mahkeme kararıdır. Kesinleşmiş mahkeme kararı ortada yoktur. Bu karara kanun yolunda istinaf yolu açıktır. Sayın İmamoğlu hakkında verilmiş kesinleşmiş ne hapis ne de siyasi yasak vardır. Algı oluşturmak doğru değildir. Bu karar karşı temyiz yolu açıktır, nihai karar sonra açıklanacak" dedi.

İsmailağa Cemaati'ndeki kavganın davası sonuçlandı İsmailağa Cemaati'ndeki kavganın davası sonuçlandı