ERKEN HABER - AK Parti ve MHP ile 'enflasyon' polemiği yaşayan BİM Market Yönetim Kurulu Başkanı Galip Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı'ndan istifa etti.

Birleşik Marketler A.Ş. (BİM) Yönetim Kurulu Başkanı Galip Aykaç, başkanlık yaptığı Gıda Perakendecileri Derneği'ndeki (GPD) görevinden ayrıldığını açıkladı.

Aykaç, AK Parti ve MHP ile arasında yaşadığı gerginlikten dolayı üzgün olduğunu, açıklamalarının herhangi bir siyasi yapıya yönelik olmadığını söyledi.

AYKAÇ'IN İSTİFASI İSTENMİŞTİ

Elazığ'daki aile faciasının altından "Kumar" çıktı Elazığ'daki aile faciasının altından "Kumar" çıktı

ŞOK Marketler Yönetim Kurulu'ndan 3 Aralık 2022 Cumartesi günü yapılan açıklamada, "Sayın Galip Aykaç'ın dernek başkanlığı görevinde daha fazla kalması sektörün ve hepimizin temsil edildiği derneğimize zarar vereceğinden, kendisinin bu görevden ayrılması gerekliliğini bilgilerinize sunarız" ifadelerine yer verilerek Galip Aykaç'ın GPD Başkanlığından istifa etmesi istenmişti.

galip-aykac-kimdir-kac-yasinda-nereli-001.jpg
 

"ENFLASYON SÜRECİ HERKES İÇİN ZORLU GEÇİYOR"

Galip Aykaç'ın istifa açıklaması şöyle:

"Son dönemlerde basın ve sosyal medyaya oldukça çarptırılarak gündeme getirilen suçlama ve eleştiriler neticesinde Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa etme kararı aldığımı belirtmek isterim.

49 yıllık mesleki tecrübem ile hem tüketicilerimiz hem de sektörümüz için zorlu geçen bu enflasyon sürecinde elimden gelenin hep en iyisini yapmak için gayret gösterdim.

"AÇIKLAMALARIM HİÇBİR SİYASİ YAPIYA YÖNELİK DEĞİLDİR"

Fakat görüyorum ki gerek 30 Kasım 2022'de yaptığım açıklama sonrası, gerekse öncesinde medya ve sosyal mecralarda kasıtlı olarak yürütülen bir takım itibar zedeleme çalışmaları hem şahsıma hem sektöre hem de ülke ekonomisine büyük zarar vermekte.

Bilinmesini isterim ki Gıda Perakendecileri Derneği'nin bugüne kadar hiçbir siyasi yapıyla ilişkisi olmamıştır ve yaptığım açıklamaların hiçbiri işini hakkıyla yerine getiren medya ve basın mensuplarına yöneltilmemiştir.

bim-mhp

"BAHÇELİ'Yİ KIRMAK İSTEMEZDİM, KUSURA BAKMASIN"

Gündeme getirilen spekülasyonlar sonrası Sayın Devlet Bahçeli'nin hassasiyet gösterdiğini de üzülerek izledim.

Maksadım asla kendisini kırmak değildi. Kusura bakmasınlar lütfen.

Yaklaşık bir ay sonra (Ocak 2023'te) yapılacak Olağan Genel Kurul'da tüzüğümüzdeki iki dönem kuralı gereği görev sürem sona erecektir.

Bu süreci bu son gelişmeleri de dikkate alarak derneğimiz üyelerine herhangi bir zarar gelmemesi için, bir ay öncesinden müsaadenizle mevcut görevlerimden ayrılma kararı aldığımı sizlerle paylaşmak isterim.

BİM

"İSTİFAMIN ŞOK MARKETLERİN TALEBİYLE İLGİSİ YOK"

Bu kararımın, maalesef basına servis edilen ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.'nin dilekçesinde yer alan taleple ve içerikle hiçbir ilgisinin olmadığını özellikle belirtmek isterim.

Benden sonra başkanlığı üstlenecek arkadaşımıza başarılar diler ve bundan sonra da tüketicilerimize, yoğun bir rekabet içinde uygun fiyat ve iyi kalitede ürünleri sunmak için canla başla çalışmaya devam edeceğimi bildiririm."