ERKEN HABER - ABD Başkanı Biden'ın “Savaşı bitir görüşelim” çağrısına Kremlin'den "Müzakerelere açığız" cevabı geldi. Yapılan açıklamada Putin’in Ukrayna işgaliyle ilgili 'müzakerelere açık olduğunu' bildirildi. Açıklamada, müzakerelerin başlaması için Moskova’nın taleplerinin Batı tarafından kabul edilmesi gerektiği ifade edildi.

Bakanlara "Gerekli olmadıkça ortalıkta görünmeyin" talimatı Bakanlara "Gerekli olmadıkça ortalıkta görünmeyin" talimatı

Putin, eş cinselliği

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimi Putin’in Ukrayna işgaliyle ilgili “müzakerelere açık olduğunu” bildirdi. Açıklamada, müzakerelerin başlaması için Moskova’nın taleplerinin Batı tarafından kabul edilmesi gerektiği ifade edildi. Rus tarafından yapılan açıklamanın ABD Başkanı Joe Biden’ın savaşı sona erdirmek için müzakerelere başlama isteğini dile getirmesinden sonra gelmesi dikkat çekti.

Biden’ın müzakere çağrısına Kremlin’den cevap geldi. Putin, Ukrayna’yla ilgili müzakerelere açık olduğunu bildirirken, Batı’nın Moskova taleplerini kabul etmesi ön şartını sundu.

Biden, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik füze saldırılarını kınadı

Beyaz Saray’da Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’la yaptığı görüşmeden sonra ABD Başkanı Joe Biden, "Putin, savaşı bitirme yoluna girmeye yönelik bir karar konusunda niyetli olursa onunla konuşmaya hazırım. Ancak henüz böyle bir yolda değil" demişti.

Biden, Rusya'nın 24 Şubat’ta Ukrayna'yı işgal etmesinden bu yana Putin ile birebir konuşmadı. Mart ayında Biden, Putin'i "iktidarda kalmaması gereken" bir "kasap" olarak nitelendirmişti.