ERKEN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşerek asgari ücret tutarını belirleyeceklerini, yarın ise asgari ücreti açıklayacağını söylemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'i asgari ücret gündemiyle kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Bilgin'in görüşmesi saat 21.40'da başladı.

İmamoğlu'ndan Sinan Ateş'in ailesine taziye ziyareti İmamoğlu'ndan Sinan Ateş'in ailesine taziye ziyareti

ASGARİ ÜCRET YARIN AÇIKLANACAK

Erdoğan, bugünkü grup toplantısında Bilgin ile bir görüşme gerçekleştireceğini ve yeni asgari ücreti yarın açıklayacaklarını bildirmişti. Erdoğan, "Asgari ücret konusunu yarın yoluna koymuş olacağız" diye konuşmuştu.

TÜRK-İŞ "9 BİN LİRANIN ALTINA İMZA ATMAYIZ" DEMİŞTİ

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun, 2023 yılında geçerli olacak asgari ücret rakamını belirleme çalışmaları kapsamında dün (20 Aralık) gerçekleştirdiği üçüncü toplantıda uzlaşı çıkmamıştı.Toplantı sonrası kısa bir açıklama yapan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret tekliflerinin 9 bin lira olduğunu ve bu rakamın altındaki herhangi bir kararı kabul etmeyeceklerini bildirmişti.

ERDOĞAN, TÜRK-İŞ’İN TALEBİNE KAPIYI KAPATTI

Partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin asgari ücrete ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Türk-İş'in 9 bin liralık asgari ücret talebinin sorulması üzerine, "Herkesin her söylediğiyle adım atacak halimiz yok. Çünkü bizim sırtımızda küfe var. Sırtında küfe olmayanlar rahat konuşuyor" şeklinde konuşmuştu.