Karabük Belediyesi’nde imzalanan toplu iş sözleşmesiyle en düşük işçi maaşı 8 bin liraya yükseldi. İşçiler göbek atarak kutladı.

ERKEN HABER - Karabük Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında süren Toplu İş Sözleşmesinde mutlu sona ulaşıldı. Sözleşme görüşmeleri sürerken işçiler belediye dışarısında kendilerine verilecek güzel haberi bekledi. TİS'in imzalanmasının ardından işçilerin yanına giden Belediye Başkanı Rafet Vergili tezahüratla karşılandı. Burada konuşma yapan Başkan Vergili, bu zamana kadar işçilerin rahat geçinmeleri için hesap yaptıklarını ifade ederek, maaşlarını bir gün dahi geciktirmediklerini hatırlattı. Vergili, belediyede yevmiyeler hariç bir işçinin en az alacağı ücretin 8 bin TL olacağını aktararak her 6 Mayıs'ta ek olarak 250 TL verileceğini söyledi.

İŞÇİLER DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE GÖBEK ATTI

Konuşmaların ardından büyük sevinç yaşayan işçiler davul ve zurna eşliğinde göbek atarak imzalanan Toplu İş Sözleşmesini kutladılar.

Ticaret Bakanlığı, 175 denetmen yardımcısı alacak Ticaret Bakanlığı, 175 denetmen yardımcısı alacak

SENDİKADAN BAŞKAN VERGİLİ'YE TEŞEKKÜR

Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Tarık Düzyer, Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin elinden geleni yaptığını ve belediye bütçesini aşarak emekçinin hakkını verdiğini kaydederek teşekkür etti.