ERKEN HABER - Türkiye 2023 seçimlerini merakla beklerken, Cumhur İttifakı üyesi Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanı Mustafa Destici'den dikkat çeken bir açıklama geldi. Destici, erken seçim olabileceğini ifade ederek, "Bu 2 ay erken olabilir demek değil, maksimum 2-3 hafta erkene alınabilir. Mayıs'ın 2. ya da 3. haftası gibi seçim olabilir. BBP, seçime Cumhur İttifakı çatısı altında kendi adaylarıyla yer alacak" ifadelerini kullandı.

Destici, "Erken seçim olabilir" ifadeleriyle dikkat çekti. Cumhur İttifakı ile seçime gireceklerini ifade eden Destici, seçimin 2 şekilde erken yapılabileceğini belirtti.

TBMM'nin gündeminde borçların yapılandırılması ve EYT var TBMM'nin gündeminde borçların yapılandırılması ve EYT var

"ERKEN SEÇİM OLABİLİR AMA..."

Mustafa Destici'nin açıklamalarından satır başları şöyle:
"Seçim 2 şekilde erken yapılabilir; birincisi, 360 milletvekilinin oyuyla. 6 Nisan'dan önce olmazsa erken seçime evet demeyeceğiz diyor muhalefet. Onlar oraya kendilerince şart koymuşlar. Bizim de 6 Nisan ve öncesinde seçim yapma gündemimiz hiç olmadı Cumhur İttifakı olarak. Bir de cumhurbaşkanımızın seçim kararı alması var. Orada da net çerçeve belli. Burada ne konuşuluyor derseniz, 18 Haziran tarihinin seçmen açısında bazı mahsurları var. Birincisi okullar tatil oluyor, sonra hac mevsimi başlıyor, yurtdışından dönüşler başlıyor. Erken olabilir ama bu 2 ay erken olabilir demek değil, maksimum 2-3 hafta erkene alınabilir diye düşünüyorum. Mayısın 2. ya da 3. haftası gibi. Ama kesin bir şey yok. Biz seçime hazırız, kararımız Cumhur İttifakı ile birlikte olmak. BBP, seçime Cumhur İttifakı çatısı altında kendi adaylarıyla yer alacak. Cumhurbaşkanı adayımız da Cumhurbaşkanı Erdoğan."