ERKEN HABER - İstanbul'daki Özel Bayındır Hastanesi'nde çalışanların yaşlı kadın hastaya yaptıkları kötü muamelenin görüntülerinin ardından hastanenin faaliyetleri durduruldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul İçerenköy Bayındır Hastanesi'nin faaliyetinin durdurulduğunu bildirdi.

Koca sosyal medya hesabından, “Sağlık hizmeti ilkeleri ve insanlıkla bağdaşmayacak davranışların gösterildiği özel hastanenin faaliyeti durdurulmuştur” diye yazdı.

“Suçlular müstahak oldukları cezayı alacak” açıklaması yapan Koca, “Sağlıkta güven sarsıcı hiçbir fiile toleransımız yoktur. Mesleğimizin gerçek mensuplarının üzüntüsü tarif edilemez” dedi.

NELER YAŞANMIŞTI?

 İstanbul'da Özel Bayındır Hastanesi'nde personelin yaşlı ve konuşamayan bir kadının üzerine para saçıp alay etmelerinin görüntüleri basına sızdı.

Bunun üzerine hastane yetkilileri ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı. Erken Haber'in gündeme getirdiği skandal görüntülerde yaşlı ve konuşamayan hasta kadının böbreği alınmakla tehdit ediliyor, fahişelikle suçlanıyordu.

Hastane personelinin, yemek borusunda delik açılmış ve konuşamayacak durumdaki yaşlı hastaya hakaret edip kahkahalar eşliğinde dalga geçtiği görüntüler toplumda infiale yol açtı. 

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Rezalet olayların yaşandığı iddia edilen hastaneye ulaştı. Hastane yetkilisi, olayların eski olduğunu, personelin ilişiğinin kesildiğini savcılığın da soruşturma başlattığını belirtti. Hastaneden yapılan açıklamada, bunlar dışında kendilerine herhangi bir bilgi verilmediği de aktarıldı.

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA

Skandal görüntülerin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, adli işlemlerin başlatıldığını ve suçluların cezalarını çekeceğini söyledi.

Bakan Koca'nın açıklaması şu şekilde:

"Bugün medyada paylaşılan, İstanbul’da bir özel hastanede önceden kaydedildiği anlaşılan kabul edilemez görüntüler üzerine derhal Sağlık Bakanlığı Müfettişlerini görevlendirdim. Duruma vaziyet edildi. Başsavcılığımız adli işlemleri başlattı. Suçlular kesinlikle cezasını çekecek."

hastane rezillik

GÖRÜNTÜLERDE NELER VAR?

Görüntülere yansıyan konuşmalar şöyle:

Erkek - Alsana kız paraları...

Kadın - Nermin ne yapıyor paraları.. Ben mi alayım paraları. vermiyor nermin

Erkek - 2 milyon dolar bırakıyorum, yarın 4 milyon dolar geri alaağım anlaştık mı? Al. Paralarrrr paralar...

Kadın - Küfretsene, paraları k...çına sokacağım de.

Erkek - Bu paraları sana niye veriyorum biliyor musun, seni rehin alacam. Ameliyata başlıyoruz. Makasss makasss

Kadın -Nermin seni ameliyat ediyor.

Erkek -Sana yetmez mi bu paralar...

Kadın - Sana kaltak dedi Nermin, desene sen de...

Kadın - Kimin parasıyla geziyordun Beşiktaşta el ele

Kadın - Orada burada elin okcasıyla elele geziyorsun, ayıp diye bir şey var.

Kadın - Seni yabancı telefon numarasıyla mı aradı. Her arayana gidiyor musun öyle? Sen aradın gittin, yandın değil mi, yanık...

Tutuklu müteahhitten ilginç savunma Tutuklu müteahhitten ilginç savunma

Kadın - Senin yüzünden boşandılar, kadının kocasıyla geziyorsun sokaklarda, boşanmış...