ERKEN HABER - Depremin vurduğu Malatya'da yıkılan Kırçuval Otel'in sahibi ve aynı zamanda AK Partili Battalgazi İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı olan Zafer Kırçuval, geçtiğimiz akşam gözaltına alınıp ardından tutuklandı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Malatya'da da bir çok bina yıkıldı. Yıkılan binalardan biri ise 7 katlı Kırçuval Otel'i oldu. TVF Erkekler Voleybol 2'nci Ligi 6'ncı Grup'ta Play-Off mücadelesi veren Malatya Büyükşehir Belediyespor takımından 11 voleybolcu ile 4 ampute futbolcu, Battalgazi'de konakladıkları Kırçuval Otel'in ilk depremde yıkılmasıyla enkaz altında kaldı.

VEFAT EDENLERİN YAKINLARINDAN SUÇ DUYURUSU

Çukurova Belediye Başkanına suikast girişimi engellendi Çukurova Belediye Başkanına suikast girişimi engellendi

Vefat edenlerin yakınları otel işletmesi hakkında suç duyurusunda bulundu. Yaşananların ardından Cumhuriyet Başsavcılığı geniş çaplı soruşturma başlattı.

Battalgazi ilçesinin AK Partili Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda otel sahiplerinden olan Zafer Kırçuval, akşam saatlerinde gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Kırçuval, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.