ERKEN HABER - Ünlü film kahramanı Batman'ı sesi Kevin Conroy hayatını kaybetti. Warner Bros'un çizgi filmi "Batman: The Animated Series"ta Batman'i seslendiren Kevin Conroy, kanserle mücadele ediyordu. Conroy, 66 yaşında kansere yenik düşerek hayatını kaybetti.

1992-1995 yılları arasında Fox Kids kanalında ekranlara gelen Warner Bros'un çizgi filmi "Batman: The Animated Series"ta Batman'i seslendiren Kevin Conroy, 66 yaşında kanser nedeniyle yaşamını yitirdi.

Türkiye’ye gönderilen 2.3 ton kokain iddiası Türkiye’ye gönderilen 2.3 ton kokain iddiası

Conroy'un derin Batman sesi, döneminde eleştirmenler ve çizgi roman hayranları tarafından büyük beğeni toplamıştı. Conroy Batman seslendirmesiyle o kadar sevildi ki, "Batman: Arkham" ve "Injustice" video oyunları serileri de dahil olmak üzere çeşitli diğer DC projelerinde karakteri canlandırmaya devam etti.

"Batman: Gotham Knight", "Superman/Batman: Public Enemies", "Justice League: Doom", "Batman: The Killing Joke" ve "Justice League vs. the Fatal Five" dahil olmak üzere çelitli DC evreni animasyon filmlerinde yer alan Conroy'un son filmi 2019 yapımı "Justive League" oldu. Conroy'un ses oyunculuğu Batman ile sınırlı kalmadı. Yeteneklerini "Scooby-Doo" ve "Masters of the Universe" gibi serilere de taşıdı.

Aynı çizgi dizide Batman'in azılı düşmanı Joker'ı seslendiren Mark Hamill yaptığı açıklamada, "Kevin mükemmel bir insandı. Gezegendeki en sevdiğim insanlardan biriydi ve onu kardeşim gibi severdim. Etrafındaki insanları gerçekten önemserdi, yaptığı her şeyde dürüstlüğüyle parlardı. Onu her gördüğümde ya da onunla her konuştuğumda moralim yükselirdi" dedi.

WB Animation'dan yapılan açıklamada, "Warner Bros Animation olarak sevgili dostumuz Kevin Conroy'u kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Onun ikonik Batman performansı sonsuza dek Kara Şövalye'nin herhangi bir mecradaki en iyi tasvirleri arasında yer alacak. Sevdiklerine en içten dileklerimizi gönderiyor ve onun mirasını onurlandırmak için dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına katılıyoruz" ifadelerini kullandı.