Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu olduğu ifade edilen Bataklık Operasyonu'nda bütün sanıklar serbest bırakıldı.

ERKEN HABER - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu" olarak nitelendirdiği uyuşturuculara yönelik Bataklık Operasyonu'nda gözaltına alınan zanlılardan tamamı tahliye oldu.

Edinilen bilgiye göre, 9 ülkede ortak yürütülen uyuşturucu ve çete soruşturmasının Türkiye ayağı olan 'Bataklık operasyonu'nda tüm sanıklar tahliye edildi.

Soruşturma kapsamında 8'i tutuklu 73 sanık hakkında 'çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak', 'uyuşturucu ticareti' suçlamalarından açılan davada aralarında örgüt yöneticileri olduğu iddia edilen Nejat Daş ve Çetin Gören'in de bulunduğu tutuklu sanıkların tamamı tahliye edildi.

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 73 şüpheli hakkında açılan davanın görülmesine devam edildi. Duruşmada tahliyesini isteyen Çetin Gören, “Cezaevine girmeden önce eşimi, cezaevindeyken de babam ve abimi kaybettim. Cenazelerine katılamadım. Ablalarım rahatsız, çocuklarım perişan oldu. Tahliyemi talep ediyorum.” ifadelerini kullanırken, Nejat Daş ise sağlık problemleri olduğunu ve cezaevinde sağlığının daha kötüye gittiğini söyleyerek tahliyesini talep etti.

Avukat beyanlarının ardından kararını açıklayan mahkeme, tutuklu Çetin Gören, Nejat Daş, Cemal Deniz Şahan, Faruk İşcan, Handan Kaymaz, Kevork Durna, Murat Budanlıoğlu ve Zülfü Menga’nın tahliyesine karar verdi.

Ardahan’da deprem. AFAD 5 büyüklüğünde olduğunu duyurdu Ardahan’da deprem. AFAD 5 büyüklüğünde olduğunu duyurdu

Böylece Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu olarak ifade edilen ve uluslararası uyuşturucu operasyonunun Türkiye ayağı olan Bataklık Operasyonu'nda bütün şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış oldu.