ERKEN HABER - Keçiören Belediyesince düzenlenen Kalaba Mahallesi'ndeki açılış törenine, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Keçören Belediyesi ile Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen etkinlikte, Sarıkamış Şehitleri'nin ismi Başkentte de anılmaya başlandı. 

Anma ve açılış programına AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören Kaymakamı Mehmet Akçay, AK Parti 21. Dönem Ardahan Milletvekili Saffet Kaya, RTÜK Başkan Vekili Orhan Karadaş, Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Başkanı Erdoğan Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Keçiören Belediyesi Meclis Üyesi Ali Turgut, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Sarıkamış Şehitleri Anıtı önünde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden anma programında katılımcılara hitaben konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Sarıkamış’ta donarak şehit olan yiğitlerin evlatları burada. Şairimizin de söylediği gibi, ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’ Vatanımız, devletimiz, geleceğimiz uğruna hiç korkmadan, seve seve mermilerin önüne koşan; kar kış demeden, donarım üşürüm demeden, o beyaz karda ölüme giden yiğitlerimizi, şehitlerimizi, Mehmetçiklerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Mekânları cennet olsun. Hep söylüyorum; Kars, Ardahan, Iğdır kapımızdır. Oralar namusumuzdur, sınırımızdır. Orası varsa burası vardır ve rahattır, orası varsa İstanbul rahattır, Türkiye rahattır. Sınır boylarımıza, serhat illerimize selam olsun.” dedi.

FETÖ'nün güncel yapılanması ve "Signal" uygulaması ortaya çıkarıldı FETÖ'nün güncel yapılanması ve "Signal" uygulaması ortaya çıkarıldı

Ardından Altınok ve katılımcılar, Sarıkamış Şehitleri Sokağı'nın açılışını gerçekleştirdi.

Program kapsamında, Kalaba Kent Meydanı'ndaki Sarıkamış Şehitleri Anıtına yürüyüş yapılarak anıta karanfil bırakıldı.