ERKEN HABER - Bangladeş'in Ankara Büyükelçisi Mannan'ın görev süresinin tamamlanması nedeniyle Ankara Çankaya'da resepsiyon düzenlendi.

Mannan, Ankara'daki diğer ülkelerin büyükelçileri ile işadamlarının yoğun katılım sağladığı resepsiyonda misafirleri ağırladı.

Büyükelçi Mosud Mannan, yaptığı konuşmada, görev süresi boyunca kendisine yardımcı olan ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

Meslektaşlarının yoğun katılımından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Mannan, ülkeler arasında dostluk köprüleri oluşturduklarını, iyi ikili ilişkilerle yürüttükleri diplomasiler sonucu ülkelerinin kalkınmasına ve kültürel noktada tanınmasına katkı sağladıklarını söyledi.

Şırnak'ta gri listedeki terörist yakalandı Şırnak'ta gri listedeki terörist yakalandı

bangladeş3

Türkiye'de 22 Ekim 2020'den beri Büyükelçilik görevini sürdüren Mannan, şunları kaydetti:

"Türkiye'de görev yaptığım sürece çok güzel ve iyi dostluklar kazandım. Buradaki herbiriniz benim arkadaşımdır. İnsani olarak dostane ilişkilerimiz, görevim süresince devam etti. Dostluklar kazanmak, bizlerin en büyük kazancı olmuştur. Ülkelerimizin ve ülke halklarımızın dostane bir şekilde işbirliği içerisinde yaşam ortamları oluşturmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer aldı. Yaptığımız tüm faaliyetlerimizde, ülkemiz ve dünya barışını ön planda tutarak ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamaya çalıştık. Başta Türkiye devleti olmak üzere, burada temsilcisi bulunan Büyükelçi meslektaşlarıma destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederim."

bangladeş2

FAHRİ KONSOLOS ÖZDEMİR'E PLAKET

Büyükelçi Mannan, Türkiye ile Bangladeş arasında köprü görevi gören ve büyük bir misyon üstlenen Erdal Özdemir'i resepsiyona katılan misafirlere tanıttı.

İki ülke arasındaki işbirliği ve kültürel kaynaşmayı üst seviyeye taşımakta gösterdiği çabalar ve girişimlerinden dolayı Bangladeş'in Fahri Konsolosu Erdal Özdemir'e teşekkür eden Mannan, masa üstü kalemlik ve saatin bulunduğu plaket takdim etti.

Fahri Konsolos Erdal Özdemir ise Büyükelçi Mannan'a iki ülkenin kalkınması ve ülke halklarının refahı için yaptıkları çalışmalara verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

İş adamı Özdemir, Mosud Mannan'ın görev süresi dolmasına rağmen görüşmelerini sürdüreceklerini ve her zaman iletişim halinde olacaklarını, kendilerini Türkiye'de misafir etmekten gurur duyduklarını dile getirdi.

Büyükelçi Mannan, konuşmaların ardından misafirlere Bangladeş'in yöresel çaylarından ikram etti.