ERKEN HABER - Ticaret Bakanı Muş'un asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatları ile ilgili zincir market yöneticilerine uyarıda bulunması sonrasında marketlerden peş peşe 'sabit fiyat' ya da indirim kararı geldi. Önde gelen zincir marketlerden olan Migros, Happy Center, CarrefourSA, Onur, ŞOK ve A101'in ardından BİM de ocak ayı boyunca 500 ürünün fiyatını sabitlediğini duyurdu.

EYT'li de hak kazanıyor, kritik tarih: 21 Nisan!. EYT'li de hak kazanıyor, kritik tarih: 21 Nisan!.

BAKAN UYARDI, TÜM ZİNCİR MARKETLER FİYATLARI SABİTLEDİ

Asgari ücret zammı sonrasında dört zincir marketin yöneticileriyle buluşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, etiket fiyatlarıyla ilgili uyarıda bulunmuştu. Muş'un "Piyasa düzenini ve işleyişini bozmaya dönük haksız fiyat artışlarına asla müsaade etmeyeceğiz." açıklamasının ardından ŞOK Marketler grubu, ocak ayı boyunca bin üründe fiyatlarını sabitlediğini duyurmuştu. Ardından arka arkaya Türkiye'nin önde gelen zincir marketlerinden olan Migros, Happy Center, CarrefourSA, Onur ve A101, ocak ayının sonuna kadar üründe fiyat sabitleme kararı aldı.

Son olarak BİM'in resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, BİM için müşterilerinin menfaatinin kısa vadeli yüksek kardan daha önemli olduğu belirtildi.

BİM'in kurulduğu günden bu yana temel prensibinin yüksek kaliteli ürünleri her zaman uygun fiyata müşterilere sunmak olduğu aktarılan açıklamada, "Üzerimize düşen sorumluluk bilinciyle uyguladığımız indirimler, fiyatı değişmeyen ürünler ve birçok üründe sabitlediğimiz fiyatlarla halkımızın her zaman yanındayız." ifadeleri kullanıldı.

'250'DEN FAZLA ÜRÜNÜN FİYATI 3 AYDIR DEĞİŞMEDİ'

"Birlikten Berekete #KazananTürkiye" başlıklı açıklamada, 250’den fazla ürünün son 3 aydır fiyatının değişmediği, ocak ayı boyunca da 500 ürünün fiyatının sabitlendiği bildirildi.