ERKEN HABER - Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ'ye başvuranlara teşekkür etti.

Muharrem İnce: "Doktor raporu olmadan tarla bile satamazlar" Muharrem İnce: "Doktor raporu olmadan tarla bile satamazlar"

İlk Evim İlk İşyerim projesi kapsamında TOKİ'ye müracaat eden yaklaşık 5.1 milyon kişinin cep telefonuna fotoğraflı mesaj gönderildi.

Bakan Kurum'un adıyla gönderilen SMS'li teşekkür mesajında, 500 bin konut, 1 milyon arsa ve 50 bin işyerini kapsayan projeleriyle gurur duydukları ifade edildi.

Devletin imkanları seferber edilerek yeni yuvalar kurup, yavrulara huzurlu bir gelecek sunacakları belirtilen mesajda, yeni projeler hazırlanarak 85 milyon vatandaşın sağlıklı ve güvenli evlerde oturmalarını sağlayana kadar çalışmalarını sürdürecekleri belirtildi.

sms

Bakan Kurum, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Kampanyaya milyonlarca vatandaşımız başvuru yaptı. 40 gün içerisinde büyük bir coşkuyla yeni yuvalarımızın temel atma törenini gerçekleştirdik. Kura çekimlerini hızlıca başlatarak, hak sahiplerini belirlemeye başladık. Noter huzurunda ve şeffaf bir şekilde yaptığımız kura çekimlerimizi 2023 Mart ayına kadar tamamlayacak ve 2 yıl içerisinde 250 bin konutumuzu vatandaşlarımıza teslim edeceğiz.

Devletinize duyduğunuz güven, sosyal konut projemize gösterdiğiniz teveccüh için sizlere tekrar şükanlarımı sunuyorum."