ERKEN HABER - EYT düzenlemesinin mimarı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vadet Bilgin'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a düzenlemenin kamuoyu beklentisini karşılamaması halinde, 'biz bu işin altından kalkamayız' dediği iddia edildi. Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin özel sektöre ciddi yük getirecek olan EYT'nin kapsamının genişletilmesine karşı çıkması üzerine Bilgin'in de bu yönde görüş bildirdiği öne sürüldü. 

CHP: TÜM MAĞDURLARIN YANINDAYIZ

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç EYT düzenlemesiyle ilgili kişisel sosyal medya hesabından yeni bir mesaj paylaştı.

Kamuoyundaki yerini koruyan EYT gündemine ilişkin yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Son olarak AK Parti'de bir tartışma yaşandığı basına yansımıştı. Bakan Bilgin'in de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'bu işin altından kalkamayız' dediği iddialar arasında. 

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, konuya ilişkin "EYT mücadelesi veren, arayan, mesaj atan tüm mağdurların yanındayız. Hiç merak etmeyin, EYT sorununu bu iktidar çözemezse biz çözeceğiz!" mesajını paylaştı.

BAKANLAR ARASINDA EYT ÇATLAĞI

AK Parti’nin temayül yoklamasında yumruklar konuştu AK Parti’nin temayül yoklamasında yumruklar konuştu

Gazeteci Barış Yarkadaş'ın iddiasına göre, Çalışma Bakanı Vedat Bilgin ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşerek bilgi verdi. Çalışma Bakanı Sayın Vedat Bilgin'in 'Biz bu işin altından kalkamayız' dediği Bakan Nebati'nin ise, Cumhurbaşkanı’na 'İş dünyasının EYT’yi istemediğini, çünkü EYT’li sayısının özel sektörde yüzde 87’ye vardığını, diğerinin kamu kurumlarında çalıştığını söyledi. Bunun hem özel sektöre hem de devlete yük getireceğini' söylemişler" ifadelerini kullandığı öne sürüldü.