ERKEN HABER - Bahçelievler'de 5 katlı bir binanın balkonu çöktü. Olay yerine gelen ekiplerin incelemesinde, binada deniz kabuğu görüldü. Öte yandan kolonlarının da çatlak olduğu saptanan binanın demirleri de dışarıdan görünüyor.

Maraş merkezli depremlerin ardından gözler beklenen İstanbul depremine çevrildi. İstanbul'da çok sayıda vatandaş binalarına dayanıklılık testi yaptırmak için sıraya girmişken, sağlam olmayan binalar da yıkılıyor. Öte yandan İstanbul'un bazı noktalarından çatlak yapılar ve çökme olduğu yönünde haberler geliyor.

KOLONLAR ÇATLAK ÇIKTI

Bahçelievler'de ise bugün 45 yıllık, 5 katlı bir binanın balkonunun çöktüğü öğrenildi. Bina sakinleri panikle kendilerini dışarı atarken ihbar üzerine olay yerine Bahçelievler Belediyesi ekipleri de geldi. Bina etrafında güvenlik önlemi alan ekipler incelemelerde bulundu. Yapılan inceleme sonucunda binanın kolonunda çatlaklar ve betonunda deniz kabuğu olduğu tespit edildi. Dışarıdan görülebilen demirlerinin çürüdüğü fark edilen 45 yıllık bina, tahliye edildi. Ekipler, ağır hasarlı binayı mühürledi. Karot örneği alınan binanın incelemeler sonrası yıkılıp yıkılmayacağına karar verilecek.

'DAHA ÖNCE BALKON GÜÇLENDİRİLMİŞTİ'

MHP'li Belediye Başkanı vefat etti MHP'li Belediye Başkanı vefat etti

Bina sakini Tuncay Eraslan, "Dün akşam binanın balkonu çöktü. Belediye geldi, incelemeler yapıldı. Binanın mühürlenmesine karar verildi. Muhtemelen yıkım kararı çıkacak. Kimsenin canına bir şey olmadı. Daha önce sadece balkonlar için güçlendirme çalışması yapılmıştı. Vatandaşlar kendi imkanlarıyla yapmıştı. Dün akşam çöktü. Karot örneği aldılar. Bina 50 yıllık muhtemelen yıkım kararı çıkacak. 10 daire ve 2 dükkan bulunuyor tüm daireler doluydu" dedi.