ERKEN HABER - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin Grup Toplantısında yaptığı konuşmada gündemdeki konulara değindi.

Bahçeli, şunları kaydetti:

"Acımız kaybımız ne kadar fazla olursa olsun onları hafifletecek mahşeri vicdan ayaktadır. Devlet, milletiyle bir ve beraber olmuş mağduriyetlerin geniş etkisi giderilmeye başlanmış, çok ciddi mesafeler alınmıştır. Umutlar dirilmiştir. Bizim anlayışımızda insan insana candır, kandır, dayanaktır, hayattır.

Bir aydır her insanımızın kalbi deprem bölgesinde atmaktadır. 85 milyon aynı duyguda kilitlenmiştir. Hiçbir mazlum insanımızı darda ve zorlukta bırakmama hakimdir.

ÇADIR TİYATROSU

Siyaseti fitneye, çadır tiyatrosuna, kavga ve kutuplaşma arenasına çeviren fırıldakların U dönüşlerine itibar etmeyeceğiz. Nahoş tezgahlara gelmeyeceğiz. Cumhur İttifakı olarak sağa sola bakmadan adanmış yüreğimizle Türk milletine hizmet edeceğiz.

KARDEŞLİĞİN MANİFESTOSUNU YAZACAĞIZ

Başkaları dedikodu çarkına kapılacak, biz dağları aşacağız. Başkaları polemik batağında debelenecek biz huzur, barış ve kardeşliğin manifestosunu yazacağız.

UYGUN PLANLAR HAZIRLANMAKTA

Deprem bölgesinde önümüzdeki kısa sürede 405 bin konutla birlikte 83 bin köy evi inşa edilecektir. Depremden etkilenen her ilimizin coğrafi ve kültürel dokusuna uygun planlar hazırlanmaktadır.

ULUSAL RİSK KALKANI TOPLANTISI ÇOK UMUT VERİCİ

Zemin artı 3 ya da 4 katı geçmeyeceği açıklanmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde gerçekleştirilen Ulusal Risk Kalkanı toplantısı bize göre çok hayırlı ve gelecek için çok umut verici bir adımdır.

MİLLET NE DİYORSA FİKRİMİZ ODUR

Bizim başkaları gibi milletle, demokrasiyle hiçbir sorunumuz olmamıştır, olmayacaktır. Bunlardan birisini diğerine tercih edilecek siyaset sakattır, kusurludur. Millet ne  diyorsa fikrimiz odur.

SEÇİM MÜZİĞİ OLMAYACAK

Seçim müziği kullanmayacağız. Sağduyumuzu her an kullanacağız. Pozitif siyasetimizi ülke genelinde yansıtacağız. Milletimiz ile her an temas halinde iç içe olacağız. Adayımız belli, kararımız net diyeceğiz. Felaketin kanamasını faziletli güç birliği ile dindireceğiz.

CUMHUR İTTİFAKI SADECE SEÇİM İTTİFAKI DEĞİLDİR

Erdoğan: "Bay Kemal'e Kandil'den selam geliyor" Erdoğan: "Bay Kemal'e Kandil'den selam geliyor"

Devletin nasıl korunması gerektiğini dosta düşmana gösteren Milliyetçi Hareket Partisi'dir. MHP tehlikeler karşısında sonuna kadar direnecek, her bedeli ödemeye hazır olacaktır. Bu devlet önüne gelenin yakıp kıracağı sömürge bakiyesi de değildir. Cumhur İttifakı yalnızca bir seçim ittifakı değildir. Milli ahlaki ve tarihi birlikteliğin ifadesidir. Kararlılığımız, iş birliğimiz Türkiye'yi lider ülke yapacak, küresel güç haline getirecektir. 

İSTİKBALİN YOL HARİTASI 14 MAYIS'TA NETLEŞECEK

İstikbalin yol haritası 14 Mayıs'ta netleşecek. Aziz Türk milleti kesin hükmünü sandıkta gösterecektir. Cumhur İttifakı Türkiye Cumhuriyeti'ni yeni yüzyıla kardeşlik ve kucaklaşma bağlarıyla ulaştıracaktır.

KARANLIK PLANIN ÖN HAZIRLIĞI

Sokakları tahrik etmeyi, ateşle olduğu meydandadır. Trübünlerden seslendirilen sloganlar Türkiye düşmanları tarafından karanlık bir planın ön hazırlığıdır. Eş zamanlı milli hislerimizi kaşımanın çabasındalar. Muhalefetin pazarlıklara gömülmesiyle, çatışma iklimini yeşertme peşinde koşanlar unutmasınlar ki kendi kazdıkları kuyuya düşmekten kurtulamayacaktır. Herkes aklını başına almalıdır. Rüzgar estiren fırtına ile devrilecektir.

BİZE GÖRE AMED DİYE BİR YER YOKTUR

Geçtiğimiz hafta sonu Bursaspor-Diyarbakırspor arasında oynanan maçta sallanan görsellerin sporun ahlak ve doğasına aykırı olduğu herkesin malumudur. Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor'dan bahsedilemeyecektir. Bursa'da küçük bir azınlık olan terör yandaşlarının stadyumu tahrik etmesi, çıkan olayların Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi rezalettir. Türk ile Kürt arasına düşmanlık tohumu ekmeye kalkan kim varsa, koparılması gereken çıban başıdır. Bursa nasıl gözbebeğimizse, Diyarbakır da öyledir."