ERKEN HABER - Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli, depremin vurduğu illere birlikte ziyaret yapma kararı aldı. 

Perşembe günü Bahçeli'nin Erdoğan'ı ziyareti sırasında bölgeye gidilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

Erdoğan'ın bakanları milletvekili yapma kararı Erdoğan'ın bakanları milletvekili yapma kararı

Bölgeyi iki liderin ziyaret etmesi teklifinin Erdoğan'dan geldiği öğrenildi. Önümüzdeki bir iki gün içinde ziyaretin gerçekleşmesi bekleniyor.

Bahçeli "Başkaları gibi şov peşinde değiliz" demişti

Bahçeli'nin bölgeye gitmemesi eleştiri konusu olmuştu. 

Bahçeli de sosyal medya hesabından, “Cumhurbaşkanının deprem bölgesinde olmasından dolayı gelişmeleri Ankara'dan takip ettim. Dava arkadaşlarımız il il ilçe ilçe köy köy yardım çağrılarına koştu. Başkaları gibi şov peşinde değiliz. Milletimizin yaşadığı her acı bizim acımızdır. Depremin yaşandığı illerde milletimle tek ses olacağım, sırayla ziyaret edeceğim” açıklamasını yapmıştı.

Osmaniyeliler Bahçeli'ye tepkili

Deprem mağduru Osmaniyeliler Bahçeli'ye tepkili. Tepkinin başlıca sebebi Bahçeli'nin doğduğu evin yerine yapılan ve Bahçeli'nin kenti ziyaretinde konakladığı 'Devlet Bey Konağı'nın depremin ardından vatandaşlara açılmaması. 

Depremde konağın karşısında bulunan evi yıkılan 3 çocuk annesi T.E. 'O kadar insan buraya yığıldı, şu kapıyı açıp da çocukları içeriye almadılar. Depremin ilk günü şu kapıyı açıp yağmurun altındaki insanları bahçeye alabilirlerdi' ifadelerini kullanmıştı.