ERKEN HABER - Hatay'da depremde enkaz altından sağ olarak kurtarıldıktan sonra arama-kurtarma ekibinden bir personelin kucağına alarak video çekerek sosyal medyada paylaştığı Azra'nın, kaldırıldığı hastanede depremden 2 gün sonra, 8 Şubat günü yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Hatay’da depremde enkaz altından sağ çıkarıldıktan sonra arama-kurtarma ekibinden bir personelin kucağına alarak video çektiği 4 yaşındaki Azra Duru Malaç hayatını kaybetti.

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli iki depremin en çok etkilediği kentlerden biri olan Hatay’ın Antakya ilçesinde oturdukları binanın yıkılmasıyla ailesiyle birlikte enkaz altından kalan 4 yaşındaki Azra Duru Malaç, arama-kurtarma çalışmaları sonucu enkaz altından sağ çıkarıldı. Çalışmalara katılan bir personel ise enkazdan çıkarılan Azra’yı kucağına alarak çektiği videoyu sosyal medyada paylaşmıştı.

8 Şubat’ta hayatını kaybetti

Enkazdan çıkarıldıktan sonra sevk edildiği Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Azra Duru Malaç, yapılan tüm müdahalelere rağmen 8 Şubat günü hayatını kaybetti. Küçük kızın ölüm nedeninin doğal afet kaynaklı travma, ağır yaralanma, iç kanama, sol bacakta kırık, sağ kolda parçalı kırık olduğu öğrenildi.

SGK çalışanları iş yükü altında ezildi SGK çalışanları iş yükü altında ezildi

Öte yandan Azra’nın annesi Fatma Malaç’ın da depremde hayatını kaybettiği, babası Mehmet Malaç’ın ise sağ kurtulduğu öğrenildi.