ERKEN HABER - Başvurusu onaylanan öğrencilere her ay 1.600 TL ödeme yapılacağı belirtildi. Peki, öğrencilere verilecek bu bursun detayları nelerdir?

Özer: "Hedefimiz 2.5 milyon aileye ulaşmak" Özer: "Hedefimiz 2.5 milyon aileye ulaşmak"

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için yardım ödemeleri devam ediyor. 16.000 TL’lik ödemenin sağlanacağı açıklanırken, başvuru süreci hakkında da detaylar geldi. Ortaokul, lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için burs ödemelerinin detayları ve başvuru süreci hakkında bilgi verildi. Peki, başvurular nereden yapılacak? İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Toplamda 16.000 TL burs verilecek

T3 Vakfı, toplamda 4 bin öğrenciye burs imkanı sağlayacağını duyurdu. T3 Vakfı olarak Özdemir Bayraktar, Milli Teknoloji Burs Programına ilişkin Yükselen Yıldız Burs Programı, Eğitmen-Mentor Burs Programı ve Eğitim Desteği Burs Programı ile ortaokul, lise, lisans, lisansüstü öğrencileri dahil olmak üzere toplamda 4000 öğrenciye aylık 1.600 TL ödeneceği ve tek bir kişiye toplamda 16.000 TL burs verileceği duyuruldu. İstanbul genelinde lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvuruda bulunabilirken, 100 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 1.600 TL burs verileceği belirtildi. Burs verilecek öğrencilerle mülakat yapılacağı da bildiriliyor.

Yüksek lisans ve doktora öğrencileri için burs

Vakıf tarafından yapılan açıklamaya göre; “Bursiyerlerimizin yetkin oldukları alanlar üzerine Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitmenlik ve yarışmalar için desteklenen takımlara mentorluk yapma imkanı ile öğrencilerin psikososyal gelişimlerini takip ederek geliştirme imkanı sunulmaktadır. Bu şekilde öğrenciler arasında besleyici bir döngü oluşturulması hedeflenmektedir” ifadeleri kullanıldı. 81 ilde, üniversitelerin mühendislik, sosyoloji, psikoloji, PDR, BÖTE ağırlıklı bölümlerinde eğitim göre lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerinin başvuru yapabileceği bildirildi. Toplamda bin öğrenci için 10 ay boyunca 1.600 TL ödeme yapılacak.

Bunun yanı sıra bir diğer burs programı da ortaokul, lise ya da üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerin başvuru yapabileceği burs programında toplamda; 2.900 öğrenciye 10 ay boyunca 1000 TL burs verilecek. Burs başvuruları vakıf sitesinden yapılacak.