ERKEN HABER - Antalya'nın Kumluca ve Finike ilçelerinde etkili olan şiddetli yağmur gece saatlerinde sele dönüştü. Sel nedeniyle derelerden taşan sular park halindeki otomobilleri sürükledi. İki ilçe de birçok ev ve iş yerlerini su bastı.

sel1-1 Öte yandan Kumluca'da ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretim 1 tatil edildi.

sel2

Kumluca Belediye Başkanı Köleoğlu, ilçede 50 yıldır böyle bir felaket yaşanmadığını belirtirken, sel sularının köprüleri yıktığını, bu yüzden iş makinelerinin de çalışamadığını söyledi.

Antalya'nın Kumluca ve Finike ilçelerinde etkili olan kuvvetli yağış gece saatlerinde sele dönüşmesiyle dereler taşarken park halindeki araçlar sürüklendi. Seralar ise zarar gördü. Birçok ev ve işyerini de su bastı. Kumluca'da ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

Cep telefonlarına yapılacak 2 bin 500 liralık zam geri alındı Cep telefonlarına yapılacak 2 bin 500 liralık zam geri alındı

sel5

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, örtü altı üretim merkezi olan ilçede seralarda da çok büyük zarar meydana geldiğini belirtirken, "50 yıldır böyle bir şey görmedik. Sular bir anda yukarıya çıkarak arabaları sürükledi. Teyakkuz halindeyiz" dedi.

sel6

Antalya'nın Kumluca ilçesinde akşam saatlerinden itibaren devam eden sağanak ve fırtına, gece yarısından sonra etkisini artırdı. Salur, Sarıcasu ve Ortaköy mahallelerinde etkili olan sağanak sonrası ilçe merkezinden geçen Gavur çayı taştı. Sokak ve caddeler göle döndü, park halindeki otomobiller, sel sularına kapılarak sürüklendi.

sel7

Örtü altı üretim merkezi olan Kumluca'da yüzlerce sera sular altında kaldı. Çok sayıda binanın birinci katı ve müstakil evler sular altında kaldı. Cep telefonlarından ‘evlerinizden çıkmayın’ dışarı çıkmayın uyarıları yapıldı.

sel8

Evlerde mahsur kalan vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla bölgeye AFAD'dan destek istenirken, belediye personelinin de yine mahsur kalanlara ulaşmaya çalıştığı bildirildi. Kumluca'da bazı mahallelerde de elektriklerin kesildiği öğrenildi. 

sel9

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, akşam saatlerinde başlayan yoğun yağış nedeniyle teyakkuz halinde olduklarını söyledi. Başkan Köleoğlu, ilçede 50 yıldır böyle bir felaket yaşanmadığını belirtirken, sel sularının köprüleri yıktığını, bu nedenle iş makinelerinin de çalışamadığını söyledi. Başkan Köleoğlu, "Yağmur suları taşkınlara sebep olmuştur, zemin katlar ve arabalara zarar vermektedir. Uyarıların ardından ilk andan itibaren teyakkuz halinde bekliyorduk. Sular bir anda yukarıya çıkarak, arabaları sürükledi, seralar sular altında kaldı. Çaba sarfetmemize rağmen yetişemedik. İlçemiz adıma çok üzgünüm. Can kaybı olmaması için vatandaşlarımızın dikkatli olmalarını istiyoruz, tüm Kumluca’mıza geçmiş olsun" dedi.

sel3

Ekipler, mahsur kalanlara yardımcı olmak için büyük çaba sarfederken, şu ana kadar herhangi bir can kaybı ya da yaralanma ihbarının gelmediği öğrenildi.