ERKEN HABER - Oktay Çimen'in kurucu başkanlığını üstlendiği Başkent Cihanbeyli Derneği, sivil toplum kuruluşları arasındaki yerini aldı.

Depremlerde ölen 448 sağlıkçı anısına fidan dikildi Depremlerde ölen 448 sağlıkçı anısına fidan dikildi

Ankara da yaşayan Cihanbeylili hemşeriler arasında sosyal, kültürel, ekonomik dayanışmayı sağlamak; eğitim, öğretim, bilim, kültür, sanat etkinliklerinde bulunarak hemşehrilerin iletişim, etkileşim ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla kurulan dernek, Cihanbeyli’nin unutulan ya da unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerini canlandırmayı, genç nesillere aktararak, tarihi, kültürel ve turistik zenginliklerini korumayı amaçlıyor.

Başkent Cihaneyli Derneği Genel Başkanı Oktay Çimen, "Eğitim, öğretim, bilim, kültür ve sanat etkinliklerimizle zenginliklerimizi koruyacağız. Başta Ankara olmak üzere ülkemizin farklı yerlerinde eğitim gören Cihanbeyli üniversite öğrencilerimize burs imkanı sağlayarak onların eğitim sürecine destek vermek de temel hedeflerimizden birisi. Hedeflerimize ancak birliktelik sağlayarak başarabileceğimiz inancıyla, Cihanbeyli hemşehrilerimizi, attığımız bu tarihi adıma destek olmaya davet ediyoruz" diye konuştu.