Ankara Üniversitesi, Avrupa'nın en büyük Kök Hücre Mükemmeliyet Merkezi sahibi olmak için başlattığı çalışmalarda sona yaklaşıldı.

ERKEN HABER - Ankara Üniversitesi tarafından başlatılan çalışma tamamlandığında Türkiye, Avrupa'nın en büyük Kök Hücre Mükemmeliyet Merkezi'ne kavuşacak.

Ankara Üniversitesi tarafından Dağdemir İnşaat'a yaptırılan binalarda, Aşı Üretim Merkezi, Organ Üretim Merkezi ve Kök Hücre Mükemmeliyet Merkezi faaliyet gösterecek.

eşref dağ3

Ankara'da yapımı süren Aşı Üretim Merkezi, Organ Üretim Merkezi ve Kök Hücre Mükemmeliyet Merkezi, Avrupa'nın en büyük merkezleri olacak şekilde tasarlandı.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde faaliyet gösterecek söz konusu merkezlerde, yapılacak çalışmalar, dünya genelinde insan sağlığına hizmet edecek kapasiteye sahip olacak.

eşref dağ

GURUR DUYUYORUZ

Avrupa'nın en büyük merkezinin inşaat yapımını üstlenen Dağdemir İnşaat firmasının sahibi Eşref Dağ, Türkiye'nin böyle bir büyük projesinde yer almaktan gurur duyduklarını dile getirdi.

Uyuz hastalığına karşı en kritik yöntem "eş zamanlı tedavi" Uyuz hastalığına karşı en kritik yöntem "eş zamanlı tedavi"

"Mükemmeliyet Merkezi'nin binası da mükemmel olacak" diyen Eşref Dağ, yapım işlemi tamamlandıktan sonra söz konusu merkezlerin tüm insanlık alemine hizmet vereceğini, insan sağlığı için başarılı çalışmaların merkezi olacağını söyledi.

Yapımı süren inşaatın Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü olan 2023'te tamamlanarak, tarihi bir adım atılacağını kaydeden Dağ, "Merezlerin biran önce faaliyete başlaması için tüm özverimizle gece gündüz gayret ediyoruz. Pandemi süreci, bizlere aşının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Bizler de sağlıkçılarımıza en iyi çalışma ortamı sağlamak için çaba gösteriyoruz" diye konuştu.

Eşref dağ-1

TEKNİK HEYET İNCELEMELERDE BULUNDU

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Mecit ile Ankara Üniversitesi bilim adamlarının yanı sıra teknik heyet inşaata incelemelerde bulundu.

Yapımı tamamlanmak üzere olan inşaatı yerinde inceleyen heyet, inşaatın tamamlanması halinde hizmet verecek merkezlerin yerleriyle ilgili fikir alış verişinde bulundular.