ERKEN HABER - Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kent genelindeki 28 bölgede bulunan ANFA şeflikleri ve çeşitli noktalarda kurulan toplama merkezleri aracılığıyla ana toplama merkezlerine getirilen ürünler, gönüllülerle yapılan işbirliği ile ayrıştırılarak deprem felaketinin yaşandığı 10 ile gönderildi.

Macunköy Metro İstasyonu, BELKO soğuk hava deposu, ANFA Altınpark, Atatürk Spor Salonu ve Çevre Koruma Dairesi Başkanlığında kurulan toplama merkezlerinden bugüne kadar 500 tırlık yardım malzemesi bölgeye sevk edildi.

Tırlarda ağırlıklı olarak gıda malzemeleri, kıyafet, battaniye, su, çocuk ürünleri, ekmek, ısıtıcı olmak üzere powerbank, seyyar tuvalet, jeneratör, sağlık malzemeleri ile inşaat aletleri gibi ürünler de yer alıyor.

yardım ankara 1

Ankaralıların deprem bölgesine göndermek istedikleri yardım malzemelerini, Deprem Destek Toplama Merkezi ve Belko Soğuk Hava Deposu dışında teslim edebilecekleri yardım noktaları şöyle:

-Altınpark ANFA Fuar Alanı

-Keçiören Esertepe Parkı

-Yenimahalle Cemre Parkı

-Pursaklar Recep Tayyip Erdoğan Parkı

-Sincan Harikalar Diyarı

-Etimesgut Göksu Parkı

-Çankaya Dikmen Vadisi

-Altındağ Gençlik Parkı

-Altınpark Tepehan

-Mamak 50. Yıl Parkı/Mavi Göl

-Çankaya Koru Metro İstasyonu

-Ayaş Kent Meydanı Belediye Binası

İYİ Parti'ye saldırı meğer inşaat bekçisinin hırsızı kovalarken sıktığı mermilermiş İYİ Parti'ye saldırı meğer inşaat bekçisinin hırsızı kovalarken sıktığı mermilermiş

-Güdül Belediye Binası Önü

-Beypazarı Atatürk Parkı

-Nallıhan Kent Meydanı

-Polatlı Merkez

-Kahramankazan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı

-Çamlıdere Şeyh Semerkandi Türbesi Peyzaj Binası

-Çubuk Adnan Menderes Parkı

-Akyurt Osmanlı Mesire Alanı

-Altınpark Bitki Evi

-Haymana Terminal

-Şereflikoçhisar Terminal

-Gölbaşı Mogan Parkı

-Bala Merkez