ERKEN HABER - Bilim Koleji Kurucu Ortağı ve Okul Müdürü Mehmet Özbek, yaşanan depremde meydana gelen olumsuzlukların millet olarak üstesinden gelmek için gayret gösterdiklerini söyledi.

Özbek, Bilim Koleji olarak depremzede öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla yüzde 100 burs verilmek koşuluyla okuklarına müracaat eden 14 öğrencinin kaydını yaptıklarını, bundan sonra gelecek öğrencilere de destek olacaklarını söyledi.

Mehmet Özbek, "Türkiye bugünlerde büyük bir deprem acısı yaşıyor. Bu yüzden eğitimimiz gecikmeli başladı. Bu hafta deprem bölgesinden gelen değişik sınıflardan naklini aldığımız depremzede öğrencilerimizin de katılımı ile saygı duruşu ve İstiklal Marşının arkasından eğitime başlamış bulunuyoruz. Deprem bölgesinden gelen öğrencilerimize tam burs verdik. Yıkılan okullarını, arkadaşlarını ve öğretmenlerini anarak onlara destek vermek için her şeyi yapıyoruz" diye konuştu.

bilim koleji1

TÜM KADROMUZLA ÖĞRENCİLERE SAHİP ÇIKIYORUZ 

Üzüntüsünü dile getiren Özbek sözlerine şu şekilde devam etti.

"Bilim Koleji kendisini eğitim ve öğretimde ispatlamış 50 yıllık oldukça köklü bir kurum.  Biz Bilim Koleji olarak eğitim planlarımızı oluştururken daima kendi eğitim kadromuz ve deneyimimizle hareket ediyor, öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken hayallerinin peşinden koşmaları için cesaret veriyoruz. Elbette siz ne kadar eğitim yaparsanız yapın, eğer öğrencileriniz sınavlarda hedeflerini tutturamıyorsa okulunuz ve öğrencilerinizin başarılı olmadığı düşüncesi hakim olur bu nedenle kurum olarak iyi bir akademik eğitimi vermek için yeniliklere açık ve bilimi ilke edinerek çalışmalarımızı yürütüyoruz. Spor, sanat etkinliklerimizde eğitimimizin vazgeçilmez öğeleri. Bilim bizim ışığımız bu nedenle Bilim Koleji" dedi.

"Öncelikle Bilim Koleji olarak Çağdaş, Atatürkçü, milletini ve devletini seven, insanlığa hizmet eden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek amacıyla yola çıkıyoruz. Kuzey Avrupa düzeyinde eğitim yapmayı planlıyoruz. Hedefimiz sosyal çağdaş, uluslararası düzeyde kendini kabul ettirecek öğrenci topluluğu yetiştirmek. Öğrencilerimizi sınavlarda başarılı olmaları hedefi ile öncelikle branş derslere hazırlamak amacındayız. Lisede öncelikle üniversite sınavını, Ortaokulda lise giriş sınavını düşünmek zorundayız. Ekstra çalışma yapmak, rekabeti oluşturmak sınav yönetimi konuları oldukça önemli. " 
Diye sözlerine devam eden Özbek, "Yöneticileri, idari personeli, öğretmen kadrosu ve tüm öğrencileri ile sevgi ve saygı ortamını kurabilmesinin bir aile ortamını oluşturmada oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Okulumuzun tüm kadrolarıyla deprem bölgesinden gelen çocuklarımıza destek oluyoruz" İfadesinde bulundu.

Başörtülü depremzede öğrenciyi okula almadılar Başörtülü depremzede öğrenciyi okula almadılar

bilim koleji2

Özbek, "Öğretmenlerimizin her birinin akademik başarıları ile kurumumuzu ön plana taşıyacak alanında deneyim sahibi olmalarına özen gösteriyoruz. Tüm öğretmenlerimiz dershane kökenli ve kitap yazarıdır. Eğitim ve öğretimin birbirlerinden ayrılamaz şekilde bağlı ve bağdaştırıcı unsurlar olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle herhangi birine öncelik vermek değil beraberliğe vurgu yapmanın önemli olduğu kanısındayım. Verdiğiniz öğretimde ve eğitimde dayandığınız bir ilkemiz var o da bilimin izinde olmak" dedi.