58'inci tırmanışını Bartın'daki Drazlar Zirvesi'ne gerçekleştirdi.

Balıkesir'de yaşayan ve aldığı eğitimlerin ardından yüksek irtifa dağcılığı yapmaya başlayan Cennet, proje kapsamında Ulus ilçesine geldi.

Türk vatandaşlığı için eksperlere 120 bin liralık ahlaksız rüşvet teklifi Türk vatandaşlığı için eksperlere 120 bin liralık ahlaksız rüşvet teklifi

Türkiye'nin en yüksek rakımlı dağlarından Ağrı, Erciyes, Kaçkar ve Süphan'ın zirvelerine ulaşan Cennet, tek başına yaptığı yürüyüşün ardından kentin en yüksek noktası olan 1100 metre rakımlı Drazlar Zirvesi'ne ulaşarak 58'inci tırmanışını başarıyla tamamladı.

Profesyonel dağcı Erdek, gazetecilere, aldığı eğitimlerin ardından yüksek irtifa tırmanışı yapmaya başladığını, bir süre sonra 81 ilde 81 zirveye ulaşma düşüncesi oluştuğunu anlattı.

Küre Dağları Drazlar Zirvesi tırmanışını da başarıyla tamamladığını aktaran Cennet, "Buranın doğası muhteşem. Dağcılık alanında çok güzel potansiyele sahip. Birbirinden güzel ve zorluk dereceleri farklı rotalar var. Ülkemizdeki dağcılık ve doğa sporlarıyla ilgilenen sporcularımızı Bartın ilimizdeki muhteşem ötesi güzelliğe, bu rotaya, manzaraya kesinlikle bekliyorum." dedi.