Boyundaki şişlikler kanser belirtisi olabiliyor Boyundaki şişlikler kanser belirtisi olabiliyor

ERKEN HABER - Ambulansla hasta naklederken yakalanan sahte doktor serbest Beyin kanaması geçiren hastayı özel bir firmaya ait ambulansla Van'dan İstanbul'a nakleden sahte doktor Erzincan'da yakalandı. Kendini ''çocuk doktoru'' olarak tanıtan kişinin tıbbi sekreterlik bölümü mezunu olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan zanlı, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Ambulansla hasta naklederken yakalanan sahte doktor serbest

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendini doktor olarak tanıtan Ayşe Özkiraz'ın ardından benzer bir vaka daha yaşandı.

Beyin kanaması geçiren hastayı özel bir firmaya ait ambulansla Van'dan İstanbul'a götüren sahte doktor, Erzincan'da yol kontrolü sırasında yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, beyin kanaması geçiren ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde tedavi gören bir hasta, yakınları tarafından İstanbul'a nakledilmek istendi.

Bunun üzerine İstanbul'da özel ambulans hizmeti veren firma tarafından gönderilen ambulansa alınan hasta, Van'dan İstanbul'a nakledilmek üzere yola çıktı.

AMBULANS ERZİNCAN'DA DURDURULDU

Erzincan Akyazı Uygulama Noktası'nda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ortak yapılan uygulama esnasında durdurulan ambulans kontrol edildi.

Ambulansla hasta naklederken yakalanan sahte doktor serbest - 1

KENDİNİ ''ÇOCUK DOKTORU'' OLARAK TANITTI

Ambulansta hastaya refakat eden ve kendini "çocuk doktoru" olarak tanıtan Osman Ç.'den "doktor kimliği" soruldu.

Üzerinde doktor kimliğinin bulunmadığını, kaşesinin olduğunu belirten Osman Ç., şüpheli ve tedirgin tavırları üzerine ambulanstan indirildi.

Yapılan kontrollerde sahte doktor olduğu anlaşılan ve doktor önlüğü giyen Osman Ç. gözaltına alındı.

TIBBİ SEKRETERLİK MEZUNU

Tıbbi sekreterlik bölümü mezunu olduğu öğrenilen Osman Ç.'nin İstanbul'daki bir hastanede ambulans şoförlerine ve çalışanlarına kendini doktor olarak tanıttığı belirtildi.

Para karşılığı bazı hastalara reçete yazdığı ve sağlık kurullarında rapor alımlarına aracılık ettiği öne sürülen Osman Ç., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki ifadesinde, ''Ben bir hata yaptım, cahillik ettim, pişmanım'' diyen Osman Ç., serbest bırakıldı.

Ambulansın içindeki hasta ise kontrollerin ardından İstanbul'a gönderildi.