ERKEN HABER - Fed Başkanı Jerome Powell'ın önümüzdeki toplantıda faiz artışlarının yavaşlayacağı yönündeki açıklamalarının ardından altın yükselişe geçti. Ons altın bin 800 doları aştı. Gram altın ise bin 078 TL ile rekor kırdı.

altın-1

Altın, Fed Başkanı Jerome Powell'ın önümüzdeki toplantıda faiz artışlarının yavaşlayacağı yönünde sinyal vermesinin ardından yükselişe geçti. Altının onsu bin 787 doları gördü. Gram altın ise bin 078 TL ile rekor kırdı.

Fed Başkanı Powell, altin2konuşmada, enflasyonu düşürmeye yetecek sıkılaşma düzeyine yaklaşırken faiz artış hızını yumuşatmanın mantıklı olduğunu ve faiz artırımında yavaşlamanın aralık ayında başlayabileceğini belirtti. Powell’ın yumuşama sinyali doları diğer para birimleri ve emtialar karşısında baskılarken, buna paralel olarak altının ons fiyatı yükseliş eğiliminde hareket etmeye başladı.

altin3

Araç muayeneleri için yeni düzenleme Araç muayeneleri için yeni düzenleme

ALTINDA YENİ REKOR

Altın fiyatları geçen haftaya bin 681 dolardan başlamıştı. Ons altın bugün bin 781 dolardan değerleniyor Gram altın fiyatları ise 1062 liralık rekor seviyesinin de üzerine çıkarak 1068 lirayı aştı. Çeyrek altın önceki kapanışta bin 748 TL idi. Çeyrek altının satış fiyatı bin 774 TL'ye yükseldi.