ERKEN HABER - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Akşener, suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına ilişkin “yarın altılı masayı oluşturan tüm siyasi partiler olarak bizler tekrardan suç duyurusunda bulunacağız.” açıklamasında bulundu.

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Sermaye Piyasa Kurulu’nun (SPK) önceki Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun rüşvet aldığı ve savcıların şirket yolsuzluklarıyla ilgili iddialarda bulundu. İYİ Parti lideri Meral Akşener, sosyal medya hesabından kendisine yöneltilen Sedat Peker’in iddialarıyla savcıların neden harekete geçmediği sorusuna yanıt verdi.

AK Parti iktidarı 13 yıllık Alevi açılımı sürecinde yeni bir sayfa açıyor AK Parti iktidarı 13 yıllık Alevi açılımı sürecinde yeni bir sayfa açıyor

Akşener, “Yargı korkusuz değil, objektif değil, tarafsız değil. O nedenle hiçbir savcı harekete geçemiyor. Pazartesi günü yani yarın altılı masayı oluşturan tüm siyasi partiler olarak bizler tekrardan suç duyurusunda bulunacağız. Yine de bir hareket olacağını düşünmüyorum ama seçime çok az kaldı. İnşallah seçimi biz alacağız ve yargı bağımsız, tarafsız ve korkusuz olacak; objektif olacak” yanıtını verdi.