ERKEN HABER - Altılı Masa'daki dört partinin Abdullah Gül ile istişare sürecinde olduğu iddia edilmişti. Altılı Masa kurmayları söz konusu iddialar hakkında açıklamalarda bulundu.

Altılı Masa’yı oluşturan CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi’nin çıkaracağı ortak aday konusu da sıcaklığını korumaya devam ederken Halk Tv’den Ercan Dalgıç’ın haberine göre Altılı Masa’daki dört partinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile istişare sürecinde olduğu iddiası gündeme geldi.

Söz konusu iddialar hakkında açıklamalarda bulunan kurmaylar çıkan haberleri yalanladı.

Abdullah Gül ile istişare yapıldığı iddiaları hakkında kurmaylar şunları söyledi:

İDRİS ŞAHİN

Deva Partili İdris Şahin yaptığı açıklamada Abdullah Gül ile tüm partilerin zaman zaman görüştüğünü, bu görüşmelerin eski çalışma arkadaşlığından kaynaklandığını söyledi. Şahin Abdullah Gül ile adaylık konusunda herhangi bir görüşme ya da istişare yapılmadığını vurguladı.

BİROL AYDIN

Saadet Partili Birol Aydın yaptığı açıklamada, Saadet Partisi’nin Abdullah Gül ile herhangi bir görüşme gerçekleştirmediğini söyleyerek, söz konusu haberi yalanladı.

CEMAL ENGİNYURT

Altılı Masanın adayı Mansur Yavaş Altılı Masanın adayı Mansur Yavaş

Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt Abdullah Gül ile yapıldığı iddia edilen istişare sürecini yalanlarken, yeni seçilecek olan cumhurbaşkanının, Cumhuriyetçi, Laik ve Demokrat’ olacağının altını çizdi.

SELÇUK ÖZDAĞ

Gelecek Partili Selçuk Özdağ ise “Biz Abdullah Gül ile görüşmedik. Böyle bir düşüncemiz de yok. Haber tamamen yalan.” ifadelerini kullandı.

TURHAN ÇÖMEZ

Çıkan iddialar hakkında Tele1’den Soner Bahadır’a değerlendirmede bulunan İYİ Partili Turhan Çömez “Tamamen spekülasyon” dedi.