ERKEN HABER - DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan'dan dikkat çeken açıklama geldi. Babacan, liradan altı sıfır atılması hakkında, "Başlattığımda Tayyip Bey'in haberi yoktu" dedi. 

Muharrem İnce: "Doktor raporu olmadan tarla bile satamazlar" Muharrem İnce: "Doktor raporu olmadan tarla bile satamazlar"

Babacan, Türk lirasından 6 sıfır atılması konusunda dikkat çeken ifadeler kullandı. "İyi bir şey yapmak için kimseden izin almama gerek yok." diyen Babacan, "Paradan 6 sıfır atılması konusunda Tayyip Bey'in haberi yoktu. 'Bunları açıklamışsın ama keşke bana söyleseydin ben açıklasaydım' dedi. Ben de 'efendim soruya verdiğim cevaptı bu' dedim." ifadelerini kullandı.

Babacan şunları söyledi: ''İyi bir şey yapmak için kimseden izin almama gerek yok. Bizim ilişkimiz patron-işçi, amir-memur şeklinde olmadı. Ben masaya AK Parti'nin kurucusu olarak oturdum. 'Benim bakanım, benim valim' yeni terminoloji, benim dönemimde yoktu. Paradan 6 sıfır atılması konusunda, bir soru sordu, cevap verdim. İlk defa orada duyulmuş oldu. Başlattığımda Tayyip Bey'in haberi yoktu. 'Bunları açıklamışsın ama keşke bana söyleseydin ben açıklasaydım' dedi. Ben de 'efendim soruya verdiğim cevaptı bu' dedi.