ERKEN HABER - Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Babacan, ilk ve ortaöğretim okullarının yarın açılması nedeniyle kırtasiye alışverişine çıktı.

Ali Babacan, eşi Zeynep Babacan ile birlikte okuldan istenen araç gereçleri almak için yedinci sınıfa gidecek oğlu Emir için kırtasiye alışverişi yaptı. Babacan, kırtasiyedeki diğer ailelerle de bir süre sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prag'da İspanya Başbakanı Sanchez'i kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prag'da İspanya Başbakanı Sanchez'i kabul etti

DEVA Lideri Babacan, yedinci sınıfa geçen oğlu Emir için okul alışverişine gittiği kırtasiyede esnafla sohbet etti. İşlerinin durgun olduğunu söyleyen kırtasiyeci esnafına Babacan fiyatları sordu. Esnaf, fiyatların yüzde 200-300 zamlandığını söyledi. Fiyatları duyan Babacan “Çok zorlaştı” dedi.

Kâğıt fiyatlarının 20 liradan 100 liraya çıktığını söyleyen esnaf, “Top bazında yine fiyat yükseldi ama bir de ham maddeden dolayı ürünlere dolarda da zam gelmiş. 100 dolara geliyorsa, 200 dolara çıkmış” diye konuştu.

DÖRDÜNCÜ MİTİNG SİİRT'TE

İlk mitingini 21 Mayıs’ta Gaziantep’te düzenleyen DEVA Partisi, diğer mitinglerini Gebze ve Yozgat'ta gerçekleştirdi. 

DEVA’nın dördüncü mitinginin ise 25 Eylül’de Siirt’te düzenleneceği öğrenildi.

Meclis’in de açılış günü olan 1 Ekim’de Trabzon mitingi, 15 Ekim’de ise Erzurum mitinginin yapılması bekleniyor.