ERKEN HABER - Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Kadın Eylem Planını açıkladıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Altılı masada 6 genel başkan olarak birlikte uyumlu bir çalışma sürdürdüklerini belirten Babacan, şunları kaydetti:

Soylu, İYİ Parti'ye saldırıya ilişkin konuştu: "siyasetin şehveti..." Soylu, İYİ Parti'ye saldırıya ilişkin konuştu: "siyasetin şehveti..."

"Altılı masa hepimizin ortak başarısıdır. 2018'de ittfaklar oldu, farklı adaylar çıkarıldı. Biz ortak adayla hazırlanalım diyoruz. Sıhhatli olan her ilişkinin tabiatında ihtilaf var. Biz görüşmelerimizi eşit olarak yürütüyoruz. 
partimiz içerisinde istişare süreci başlattık. Partimizin eğilimi doğrultusunda altılı masada görüşlerimizi ifade etmek istiyorum. 
masada çatlak beklemiyorum. Masadaki 6 partinin kendi partisiyle iddiası varsa bu masa boşuna kurulmadı. Her partinin A planı ortak aday doğrultusunda. İlk turda kazanmanın yolu, işbirliğinden geçiyor. 
erdoğan Bahçeli ile ortak girmeseydi seçimi kazanamıyordu. Halen daha AK Parti'nin yasa çıkaracak çoğunluğu yok ancak MHP'nin desteğiyle Mecliste çoğunluğu sağlıyor.

B planımız, kendi partimizin adayıyla yürür gideriz. Biz Türkiye kazansın istiyoruz. Ben kazanayım, benim partim kazansın yaklaşımının sonuçları izlendi, 2018'de yaşandı. Bu sürece sahip çıkacağız. İlk defa ortak seçim beyannamesi hazılayan, Anaysa teklifi hazırlayan bir işbirliğimiz var . 6 partinin birlikte çalışabileceğini göstermiş olduk . Beraber çalışma kültürü oluşturduk."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine Bakanı, Merkez Bankası ve Orta Vadeli Programın, tek haneli enflasyona yönelik birvirinden farklı açıklamalarına ilişkin soruya "Enflasyon tek haneye inecek ama bunu onlar değil biz düşüreceğiz, iktidara gelip yapacağız" karşılığını verdi.