ERKEN HABER - Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, 16-20 Ocak'ta düzenlenecek Davos Zirvesi'ne davet edildiği öğrenildi.

Her yıl siyaset, iş dünyası, uluslararası kuruluşlar ve sivil toplum temsilcilerini buluşturan ve Davos Zirvesi, pandemi nedeniyle 3 yıl aradan sonra bu yıl 16-20 Ocak 2023 tarihleri arasında düzenlenecek.

Erdoğan, tahıl anlaşmasının uzatıldığını duyurdu Erdoğan, tahıl anlaşmasının uzatıldığını duyurdu

Düzenlenecek toplantılarda ekonomiden bilim ve teknolojiye, uluslararası ilişkilerden sanata kadar çeşitli konular ele alınması bekleniyor.

DEVA Partisi'nden edinilen bilgiye göre Davos Zirvesi'ne Genel Başkan Babacan da davet edildi. Babacan'ın katılım durumunun önümüzdeki günlerde netleşeceği bildirildi.

ERDOĞAN ‘ONE MİNUTE’ DEMİŞTİ

29 Ocak 2009’da İsviçre'nin Davos kentinde düzenlenen zirvede Başbakan Erdoğan, hemen yanında oturan İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres’i dinlemiş ve Gazze saldırılarını savunan sözleri üzerine ‘’One minute” diyerek tepki göstermişti.

‘’Sesinin bu kadar yüksek çıkması suçluluk psikolojisinden. Siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Benim için bundan böyle Davos bitmiştir. Daha da Davos'a gelmem” diyerek toplantıyı terk etmişti.