ERKEN HABER - İmamoğlu ve Yavaş'ın Kılıçdaroğlu'na desteklerini açıklamasının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bir sonraki hamlesinin ne olacağı merak ediliyor. Kulislerde Akşener'in önünde 5 ihtimal olduğu konuşuluyor.

1- KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞINI KABUL EDECEK

Kulislerde Akşener'in 6'lı Masa ile buzları eritip Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kabul edebileceği konuşuluyor. Kılıçdaroğlu ve Akşener arasındaki krizde İmamoğlu'nun arabuluculuk yapma girişiminin olduğu ve hatta Mansur Yavaş ile İmamoğlu'nun İYİ Parti lideri ile görüşeceği gelen bilgiler arasında.

2- KENDİ ADAYLIĞINI İLAN EDECEK

Akşener'in 6'lı Masa'dan tamamen ayrılması ve diğer ittifaklara da sıcak bakmaması halinde seçimlerde kendisinin adaylığını ilan edeceği gelen bilgiler arasında.

3- KABUL EDERSE YAVAŞ İLE YÜRÜNECEK

Meşveret grubu: Seçimde desteğimiz Erdoğan’a Meşveret grubu: Seçimde desteğimiz Erdoğan’a

Mansur Yavaş, Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıkladı ancak yine de ikna edilebileceği İYİ Parti cenahında konuşuluyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın adaylığı kabul etmesi halinde Akşener ve partisinin yanısıra Zafer Partisi gibi partilerinde Yavaş'ın adaylığını destekleyecekleri biliniyor.

4- CUMHUR İTTİFAKINA KATILACAK

Cumhur İttifakı'nın küçük ortağı BBP Genel Başkanı Destici'nin Meral Akşener'e davette bulunmasının ardından AK Parti ve MHP cenahından gelecek mesajlar Akşener ve İYİ Parti'yi Cumhur İttifakı'nın içine itebileceği bir seçenek olarak dile getiriliyor.

5- İNCE VE ÖZDAĞ İLE İTTİFAK OLUŞTURACAK

Yaşanan krizin hemen öncesinde Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ bir çağrıda bulunarak, "Artık halkın Mansur Yavaş'ı sahaya davet etme zamanı geldi. 5 Mart Pazar günü saat 15.00'te Türk halkını Ankara Büyükşehir Bel. önüne 'Mansur Başkan Göreve' çağrısında bulunmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı. Memleket partisi lideri Muharrem İnce ise yaşanan kriz sonrası bir televizyon programında, "Siz Meral Akşener'i veya Meral Akşener sizi davet ederse ne olur?" sorusuna yanıt vererek "Sayın Meral Akşener, Başbakan olsun, razıyım. Başbakan olmak istiyordu. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım" dedi.