ERKEN HABER - Borsa İbtanbul'da Akşener'in Altılı Masa'dan ayrılmasıyla başlayan aşağı yönlü hareketlilik günün ilerleyen saatlerinde toparlanmıştı. Akşener'in Altılı Masa'ya dönmesinin ardından Borsa İstanbul'da günlük yükseliş 3.4'ü aştı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Altılı Masa'dan kavga ederek ayrılmasıyla başlayan hareketlilik başdöndürüyor. Akşener'in önceki günkü konuşması sonrası BİST 100 endeksindeki kayıp yüzde 3.5'i aşmıştı.

Endeks açıklamanın ardından yüzde 3.7 kayıpla 5 bin 67 puana kadar gerilemiş, sonra kısmen toparlanmıştı.

En az 4 milyon emeklinin maaşı artacak! En az 4 milyon emeklinin maaşı artacak!

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Millet İttifakı'na dönmesi piyasaları da hareketlendirdi. Borsa İstanbul'da günlük yükseliş yüzde 3.4'ü aştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı cumhurbaşkanı yardımcısı olarak teklif etti.

Bu teklifin ardından Meral Akşener ile Kemal Kılıçdaroğlu baş başa bir görüşme gerçekleştirdi. İki isim daha sonra ayrı ayrı Millet İttifakı’nın Saadet Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleştireceği toplantıya geçti. Böylece, Akşener masaya geri dönmüş oldu.

Siyasetteki hareketlilik piyasalara da yansıdı. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi 5.290 puandan 5.387 puana yükseldi. Endeksteki günlük yükseliş yüzde 3.4'ü aştı. Bankacılık endeksindeki artış ise yüzde 7'yi aştı.