ERKEN HABER - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masadan ayrılmasına yönelik çağrısının ardından, masadan ayrılacağı iddialarına ilişkin soruları yanıtladı.

Akşener, Gazeteci Yazar Deniz Zeyrek'e aptığı açıklamada, kendisinin AK Parti kurucuları arasında ilk beş kişiden biri olduğunu, partiden "ilkelerimle örtüşmüyor" gerekçesiyle ayrıldığını söyledi.

Meral Akşener, şunları kaydetti: 

Kurşun Akşener'in fotoğrafına isabet etmiş Kurşun Akşener'in fotoğrafına isabet etmiş

“Bütün bunlar Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çağrılarından sonra söylenmeye başlandı. Ben AK Parti'yi kuran ilk beş kişiden biriydim. Ben varken Bülent Arınç dahi yoktu. Ben o partiden sırf ilkelerimle örtüşmüyor diye yüzde 42 oy aldığı dönemde ayrıldım. Şimdi gider miyim hiç. Mesele oy meselesi değil. İlkesel olarak gitmem diyorum. Bizim Cumhur İttifakı'nda olmamız ilkesel olarak imkânsız diyorum.

Öen Altılı Masa'nın başarılı olmasını istiyorum. Bu başarı da seçimleri kazanmakla mümkündür. Ben kazanacağımıza inanıyorum. Ben bunun için çalışıyorum. Unutmayalım ki bu son seçim olacaktır. Bu seçimi kaybedersek Türkiye yerinde durur ama aynı Türkiye olmaz.  Bu seçimi kaybedersek, bir daha Parlamenter Sistem falan konuşamayız, hayal olur.

Millet bize umut bağladı. Bu umudu söndüremeyiz. Bu yüzden o masadan kalkmak olmaz. Milletin umuduna ihanet edecek en son insan ben olacağım.”