ERKEN HABER - Akaryakıt fiyatlarından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Özellikle geçen aylarda gün aşırı değişen motorin ve benzin fiyatlarında düşüş sürüyor.

Motorinin litre fiyatı 30 liraya, benzinin litre fiyatı ise 28 liraya kadar çıkmıştı. Otomobil sahipleri büyük bir ilgiyle benzin ve motorin fiyatlarının düşeceği tarihi bekliyordu.

Emeklilik başvurusu yapanların sayısı 600 bini aştı Emeklilik başvurusu yapanların sayısı 600 bini aştı

Brent petrol fiyatının düşmesiyle birlikte benzin ve motorine 6 ay aradan sonra ilk kez büyük indirim yapıldı.

Benzine indirim geliyor mu? Perşembe gününü 96.78 dolar seviyelerinde tamamlayan brent petrolün varil fiyatı düşüşünü sürdürüyor. Bir dönem 28 TL baremine çıkan benzin fiyatları yaklaşık bir aydır düşüşe geçmişti. Araç sahiplerinin beklediği büyük indirim için tarih verildi! Hem benzin hem de motorin fiyatları düştü.

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş ve döviz kurundaki dalgalanmalar nedeniyle akaryakıt fiyatları birden uçuşa geçmişti. Fiyatlardaki yükseliş, yavaş yavaş da olsa yerini düşüşe bıraktı. Brent petrolün son altı ayın en düşük seviyesinde olması indirim sürecini hızlandırdı.

BENZİNE 2.23 İNDİRİM

Benzin ve motorin fiyatları yarından itibaren geçerli olmak üzere düşecek! Buna göre benzinin litre fiyatının 2.23 TL, motorinin litre fiyatının ise 1.15 TL düşmesi bekleniyor.

AYLAR SONRA 20 LİRA BANDINA İNİYOR!

İstanbul'da benzinin litresi 22.25 TL'den satılıyor. Motorinin litre fiyatı ise 24.53 TL! Bu düşüşle birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatının 20.02 TL'ye inmesi bekleniyor. Motorinin litre fiyatı da 23.28 TL olacak.