"Demokrat Amcan" Kılıçdaroğlu'ndan Z kuşağına mektup "Demokrat Amcan" Kılıçdaroğlu'ndan Z kuşağına mektup

ERKEN HABER - Kısa Dalga yazarı Sedat Bozkurt, Ak Parti'den İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yanyana gelmek istemeyenleri yazdı. Gazeteci Bozkurt,  Soylu ile aynı fotoğraf karesinde yer almaktan kaçınan isimleri yazısında dile getirdi. 

erdoğan-soylu

AK Parti içinde Soylu'yla aynı karede görünmek istemeyenler listesine Berat Albayrak'ın da eklendiğini, Erdoğan-Albayrak arasının bu nedenle de açık olduğunu yazdı.

Gazeteci Sedat Bozkurt, Berat Albayrak'ın Soylu nedeniyle Erdoğan'a kırgın olduğunu yazdı. 

Ankara kulislerinden şu bilgileri aktardı:

-"Son günlerin yine en çok tartışılan ismi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu. Halen MHP ve Devlet Bahçeli tarafından desteklendiği ve makamını bu sayede muhafaza ettiği konuşuluyor. Devlet Bahçeli olmasa bile MHP’liler bunu açıkça dile getiriyorlar. Soylu’yu MHP muhafaza ederken AKP ve devlet içinde pek çok cephede mücadele veriyor.

akar-fidan

-Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan, Soylu ile zorunlu olmadıkça yan yana bile gelmemeye özen gösterenlerden. 

numan-binali

-Partide AKP Genel Başkan vekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş’un da Soylu ile arasının iyi olmadığı uzun zamandır biliniyor. Soylu’yu AKP içindeki Millî Görüş kanadı istemiyor.

soylu-erdoğan-1

-Bu yazının giriş kısmındaki öyküyle bağlantılı olması açısından anlatalım; Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak da siyasete bakan olarak giriş yaptı. Aslında Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan da bir biçimde, yukarıdaki örneklerle örtüşmeyen bir faaliyet pratiğiyle siyasetin içinde sayılır. Bu 2 isim Bilal Erdoğan ve Berat Albayrak da Soylu’ya açıkça cephe almış vaziyetteler. Bakanlıktan ayrıldıktan sonra hiçbir aile fotoğrafı karesinde göremediğimiz Berat Albayrak’ın Erdoğan’a kırgınlığının halen sürdüğü ve Soylu kabineden ayrılmadan bu kırgınlığın da bitmeyeceği Ankara’da konuşulan dedikodulardan. Soylu’ya alınan bu tavır, ailelerin bayramlarda bile bir araya gelmelerini engelliyormuş."