ERKEN HABER - AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık'ın İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yapılan yumruklu saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Şiddetin Kılıçdaroğlu tarafından başlatıldığını ifade eden AK Parti Sözcüsü Çelik, Kılıçdaroğlu’nun TBMM’deki bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmayı eleştirdi.

Mecliste başlayan kavganın da Kılıçdaroğlu tarafından başlatıldığını ileri süren Çelik, şunları kaydetti:

"Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Cumhurbaşkanımıza 'tiran' ya da 'dikdatör' şeklinde ifadeler kullanmayı, Türkiye'nin dışındaki kara propaganda merkezleriyle paralel bir biçimde yürütmeye devam ediyor. Türkiye'nin seçilmiş Cumhurbaşkanına 'tiran' ya da 'dikdatör' gibi ifadeler kullanmak hiç kimsenin haddine değil. Bunu şiddetle kınadığımızı bir kere daha belirtmek istiyorum. Herkesin siyasi geçmişi ortada. Sayın Cumhurbaşkanımız bulunduğu bütün görevlere gençlik yıllarından beri sürekli olarak seçimle iş başına gelmiş.

Aynı şekilde AK Parti'nin kurulduğu günden bugüne kadar da açık, şeffaf, demokratik seçimlerle her seçimin kazananı olarak ortaya çıkmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu'nun ise toplumun önüne koyacağı herhangi bir demokratik başarı hikayesi yok ama buna rağmen Sayın Kılıçdaroğlu eski vesayetin diline yaslanarak, eski Yassıada zihniyetinin üslubuna yaslanarak Sayın Cumhurbaşkanımıza Batı'daki faşistlerin, kara propaganda merkezlerinin üslubunu, tavrını 'kes-kopyala-yapıştır' yöntemiyle kullanmaya devam ediyor."

HKP, Erdoğan'ın adaylığına itiraz etti: "Diploması yok" HKP, Erdoğan'ın adaylığına itiraz etti: "Diploması yok"

Zafer Işık’la İlgili Disiplin Süreci Başlatılacak Mı?

AK Parti Sözcüsü Çelik, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yumruk atan Zafer Işık’la ilgili disiplin süreci başlatılıp başlatılmayacağına ilişkin: "Bununla ilgili bir değerlendirmemiz yok. Orada istenmeyen bir arbede oluştu, bu kavganın ortaya çıkmamasını arzu ederdik. Üzüntümüz, bir milletvekilinin sağlık problemi yaşamasıdır, asıl arzumuz bu tarz olayların hiç yaşanmamasıdır. Sözel şiddet Sayın Kılıçdaroğlu tarafından başlatıldı ve maalesef bu noktalara kadar gelmiş oldu" açıklamasını yaptı.