ERKEN HABER - AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, seçim tarihi tartışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada “Canlarımızı kurtarmanın mücadelesini veriyoruz. Seçimle ilgili herhangi bir şey konuşmayı çok yanlış buluruz” diye konuştu.

AK Parti'nin seçimleri altı ay veya bir yıl ertelemek için Yüksek Seçim Kurulu’nu (YSK) devreye sokacağı iddia edilmiş, konuya ilişkin AK Parti'den ilk adım Bülent Arınç'tan gelmişti. Arınç, seçimlerin mutlaka ertelenmesi gerektiği yönünde açıklama yaparak, seçime alternatif 3 tarih vermişti.

Metin Külünk'ün "Erdoğan kaybederse Türkiye'ye saldıracaklar" iddiası Metin Külünk'ün "Erdoğan kaybederse Türkiye'ye saldıracaklar" iddiası

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, seçim tarihi tartışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Çelik, “Şu anda biz canlarımızı enkazdan kurtarmanın derdindeyiz. Şu anda biz yaraları sarmanın mücadelesini veriyoruz. Canlarımızı kurtarmanın mücadelesini veriyoruz. Seçimle ilgili herhangi bir şey konuşmayı çok yanlış buluruz. Hiçbir şekilde doğru bulmayız. Bugün tek gündemimiz var. Bu canlarımızı nasıl kurtarırız. Bu yaraları nasıl sararız” dedi.