Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun "Erbakan yaşasaydı CHP'yle birlikte olurdu" sözleriyle başlayan tartışmalara ilişkin AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP cephesinden gelen tepkilere yönelik tartışmalar sürüyor.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cafer Güneş, yaptığı açıklamada Necmettin Erbakan'ın "Kim Milli Görüşçüyüm diyor da Saadet Partisi'nin dışında yer alıyorsa, bu tavır palyançoluktan başka bir şey değil", "AK Parti'ye oy vermek cehenneme bileti satın almaktır" şeklindeki sözlerini hatırlattı.

Erbakan'ın "AKP'nin siyonizmin bir taktiği olarak kurulduğunu" söylediğini belirten Güneş, "Ethem Sancak kendisi söyledi 'Amerika'nın desteğiyle iktidar olduk' diye. Erbakan'a atfedilen sözlere baktığınız zaman, 'AK Parti'yi Erbakan kurdurdu' diyen sizlersiniz" şeklinde karşılık verdi.

"100 TANE AYASOFYA'YA DEĞİŞİLMEZ"
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın "Erbakan Hoca hayatta olsaydı, teravihin ilk gününü Ayasofya'da kılar, Erdoğan'ın alnından öperdi" sözlerinin hatırlatılması üzerine tepkisini dile getiren Güneş "100 tane Ayasofya açsa alnından öpülmez. Niye, 1 tane Suriye'yi mahvetmek, 1 tane Müslüman'ın burnunu kanatmak 100 tane Ayasofya'ya değişilmez" dedi.

Güneş "1 tane Müslüman'ın burnu kanadıysa siz hatanızla bunu 10 tane Ayasofya'da açsanız ödeyemezsiniz" ifadelerini kullandı.

MGK sona erdi, işte alınan kararlar MGK sona erdi, işte alınan kararlar

Ayasofya'nın açılmasından dolayı çok memnun olduğunu da belirten Güneş, "Kendi dönemimizde Ayasofya'yı açmayı çok isterdim" şeklinde konuştu.

Necmeddin Erbakan üzerinden devam ettirilen tartışmalara Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı ve Necmeddin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın açıklama yapması bekleniyor.