Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda ek dersli meslek elemanı olarak çalışan personel, hiç bir özlük hakkı olmadan çalıştırılmalarına isyan etti.

ERKEN HABER - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanları, sosyal medyadan #AileBakanlığındaŞok paylaşımlarıyla seslerini duyurmaya çalışıyor. 

Çalışanların paylaşımlarından bazıları şöyle:

- Aile Bakanlığında çalışan Ekders meslek elamanlarıyız, MEB de çalışan öğretmen değiliz. İzin hakkı, eşit işe eşit ücret, kısaca özlük haklarımızı talep ediyoruz

- Sayın Bakan @deryayanikashb  Aile Bakanlığındaki ek dersli meslek elemanlarına bu kin, öfke neden ? Özverili çalışmamızın sonucu mu bu?

- Gün artık mağduriyeti çözme günüdür sayın bakanım @deryayanikashb  Bakanlığınız bünyesinde görev yapmaktan gurur duyuyoruz. Bizler çalışma hayatında barış istiyoruz.

Pulitzer ödüllü fotoğrafçı Diyarbakır'ı objektifine yansıttı Pulitzer ödüllü fotoğrafçı Diyarbakır'ı objektifine yansıttı

- Alanlarımızda uzman meslek elemanlarıyız, yıllardır Aile Bakanlığında çalışıyoruz, her birimiz işini severek yapıyor. Özlük haklarımız için gelecek güzel haberlere ihtiyacımız var, tükendik.

- Birilerin artık bu dramı görmesini istiyoruz. Tüm bakanlıklar kendi personelinin özlük haklarını iyilestirmisken bizler ASHB personelleri neden dışarıda bırakılıyoruz.

- Aile Bakanlığı'nda ek ders karşılığı çalışan emekçiler, kadrolu personelle aynı işi yapmalarına rağmen maaş, özlük hakları ve çalışma koşulları bakımından mağdur ediliyor.

- Sayın Cumhurbaşkanım @RTErdogan  Aile Bakanlığnda çalışan ek dersliler olarak, kadrolu memular aynı işi yapip, tam zamanlı çalışıp, 3/1 maaş alıyoruz, üstelik hiçbir özlük hakkımız yok. Buna çözüm bulun lütfen

- ASHB’de işçinin memurun yaptığı her işi yapan onlar gibi 8.00-17.00 çalışan fakat onların yarısı kadar maaş alamayan ekdersli çalışanlar olarak insani şartlarda çalışmayı, özlük haklarımıza kavuşmayı talep ediyoruz.