Yolcu otobüsü, kamyonetle çarpıştı: 7 yaralı Yolcu otobüsü, kamyonetle çarpıştı: 7 yaralı

ERKEN HABER - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, BirGün'ün ortaya çıkardığı tarikatta istismar skandalına yönelik yaptığı açıklamada "Biz tarafların kimliği ile uğraşmayız. Tarikatmiş, cemaatmiş, şahısmış buralara bakmayız" diyerek "Hiç kimseye hiçbir ayrıcalığımız yoktur" iddiasında bulundu. Yanık, "Hiç kimseye hiçbir borcumuz yoktur" ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşındaki kızı H.K.G.'yi 29 yaşındaki Kadir İstekli ile 'evlendirmesi' skandalına yönelik konuştu.

"Biz tarafların kimliği ile uğraşmayız. Tarikatmiş, cemaatmiş, şahısmış buralara bakmayız" diyen Yanık, 'mağdurun korunduğunu' iddia etti.

Yanık "Dava bize ihbar edildiği andan itibaren müdahil olarak hukuki anlamda daha önce sosyal hizmet desteği olarak sürdürdüğümüz sorumluluğumuzu şimdi hukuki destek olarak da sürdürüyoruz. Dosyaya ibraz ettiğimiz taleplerimiz çerçevesinde hem sanıkların tutuklu yargılanması noktasında hem de duruşmanın öne alınması noktasında ki taleplerimiz sayın mahkeme tarafından da kabul edildi ve karşılık gördü. Dolayısı ile bunları bir kez daha bu konudaki duruşumuzu kararlılıkla ifade etmek bakımından konunun paydaşları ile birlikte ifade etmenin önemine inanıyorum" şeklinde konuştu.