ERKEN HABER - Cumhuriyet ve Adalet Partisi (CAP) Genel Başkanı Ahmet Sevim, partisinin Malatya İl binasının açılışını gerçekleştirdi.

Sevim, burada yaptığı konuşmada, CHP'nin koruyamadığı "Cumhuriyet", AK Parti'nin sağlayamadığı "Adalet" temasıyla Cumhuriyet ve Adalet partisini kurduklarını belirterek, 65 il teşkilatının görevlendirildiğini, kongrelerini tamamlayarak, seçim girmeye hak kazanacaklarını belirtti.

"Oy pusulasında partimizin ismi olacak" diyen Ahmet Sevim, genç kadrolarıyla uzun süre Türkiye'yi yönetmeye aday olduklarını belirtti.

Reuters, "Esad'ın Erdoğan ile görüşmeyi reddettiğini" ileri sürdü Reuters, "Esad'ın Erdoğan ile görüşmeyi reddettiğini" ileri sürdü

"Erdoğan giderse ülke batar" şeklinde algı oluşturulmaya çalışıldığını belirten Ahmet Sevim, şunları kaydetti:

"Şimdiye kadar 'biz gidersek ülke batar' diyorlar. Galatasaray için de Fatih Terim giderse kulüp biter dediler. Birinin gitmesi demek, yeni birinin gelmeyecek anlamına gelmiyor. Bu ülkede Mustafa Kemal Atatürk vefat etti, 100 yıldır Türkiye Cumhuriyetini halen onun adıyla devam ettiriyoruz. Atatürk'ten sonra batmayan ülke Recep Tayyip Erdoğan gitse de Kılıçdaroğlu gitse de bu ülke batmaz, bu ülkeyi alttan gelenler idare edeceklerdir. Hepsinin dönemi bitti. Düşün yakamızdan. Vallahi de billahi de tillahi de biz geliyoruz. Adım adım geliyoruz.Açın önümüzü, artık onların dönemi bitti."

cap malatya

Ahmet Sevim, Türk halkının vatan, millet, din, bayrak konusundaki hassasiyetine değinerek, mevcut iktidarın bu hassasiyetler üzerinden siyaset yaptığını, kendilerini sanki bu değerlerin teminatı olarak göstermeye çalıştıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından, kurban kesimi ve duaların ardından Malatya İl Binası açılışı gerçekleştirildi.