ERKEN HABER - MHP tarafından ülke genelinde düzenlenmeye başlanan "Adım Adım 2023" anlatma ve aydınlatma toplantısı bu kez Giresun'da düzenlendi.

 Toplantıda konuşan TBMM İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Türkiye'nin etrafında meydana gelen problemlerle uğraşmanın yanı sıra Pandemi süreciyle de mücadele ettiğini söyledi.

İş yerlerinin iki yıla yakın kapalı kaldığını anımsatan Haberal, "İşletmelerimiz kapalı kaldı, üretim yapılamaz oldu ancak Allah'a şükür dimdik ayaktayız, kimseye de muhtaç değiliz. Kim yaptı, Cumhur İttifakı yaptı. İşte bunun için biz 2023 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber, Adayımız Belli Kararımız Net bir açıklama yaptık" diye konuştu.

Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhur İttifakı adayı olduğunu MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıkladığına değinen Erkan Haberal, "Kararımız net, adayımız belli. Bu Millet İttifakı, HDP ile işbirliği yapıyor, PKK'yla işbirliği yapıyor, NATO'dan yardım istiyor, Yunanistan'la göz kırpıyor, Ermenileri kucaklıyor. Onların karşısında da sizle beraber yürüyen, sizlerden destek alan bir Cumhur İttifakı var. Buna destek istiyoruz. Her şeyi somut anlatıyoruz. İnşallah bu desteği vereceksiniz. Hiçbir şüphemiz yoktur" diye konuştu.

KİBRİT ÇÖPÜ KADAR IŞIK SAÇAMAYANLAR

Toplantıda kürsüden katılımcılara hitap eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Osmanlı'ya yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Zehra Taşkesenlioğlu’na 2 koruma verildi Zehra Taşkesenlioğlu’na 2 koruma verildi

Ahmet Erbaş, şunları kaydetti:

"CHP'nin belediye başkanları şöyle bir huy edindi... Belediye başkanları kürsüye çıktıklarında yaptıkları hizmetleri anlatırlar, ne kadar çevre düzenlemesi, ne kadar kaldırım, ne kadar sosyal alan yaptıklarını anlatırlar. Ama CHP'nin belediye başkanları, son zamanlarda kendilerini tarihçi zannediyorlar, kendilerini, siyasi idol zannediyorlar. Meşhur bir söz var kibrit çöpü kadar ışık saçamayanların kendilerini olimpiyat meşalesi zannetmesi. İzmir Belediye Başkanı da herhalde kendini olimpiyat meşalesi zannediyor."