Denizli'de anne vahşeti: bebeğini öldürüp evi yakmış Denizli'de anne vahşeti: bebeğini öldürüp evi yakmış

ERKEN HABER - Haluk Levent, kurucusu olduğu Ahbap Derneği’nin 46 milyon liraya Kızılay’dan çadır almasıyla ”Satıldığını duyunca ‘hemen alalım’ diye düşündük” dedi. Levent, Kızılay’ın çadırlar için indirim yaptığını belirtirken, KDV ödediklerini söyledi.

Kızılay, Ahbap’a konserve de satmış.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, ilk günlerde bölgeye çadır göndermemesiyle eleştirilerin hedefinde olan Kızılay’ın, deposundaki çadırları depremin üçüncü günü Ahbap Derneği’ne 46 milyon liraya sattığı ortaya çıkmıştı.

Haluk Levent, twitter hesabındaki paylaşımla, ‘çadırları kimden satın almalıyız’ gibi bir lükse sahip olmadıklarını ve yaptıkları her işlemin ‘doğru’ olduğunu belirtmişti.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık da parayı yine çadır üretmek için kullandığını iddia etti.

Depremin üstünden üç hafta geçmesine rağmen bölgede hala çadır bekleyen onca depremzede varken, Kızılay’ın deposundaki çadırları satması tepki çekti.

Fox TV’ye konuşan Haluk Levent, ”İnsanlar ölmesin, soğukta kalmasın diye ‘çadırları hemen alalım’ dedik” açıklamasını yaptı. Levent, Kızılay’ın çadırlar için ‘indirim’ yaptığını belirtirken KDV ödediklerini de bildirdi. Levent, ”Ben o çadırları almak zorundaydım. Aynı şartlar olsa yine alırdım” dedi.

Levent, ”Kızılay’ın çadırları ücretsiz verme durumunu kendi yönetimi belirler. AFAD da çadırları parayla aldı” dedi. Levent, deprem döneminde çadırların parayla satılmasını ahlaki bulmadığını da söylerken, konserveleri de satın aldıklarını söyledi.